Modelism - RHC Forum: Turnigy 6XS - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Turnigy 6XS

#1 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 24 June 2014 - 10:46 AM

Salut,
Pun aici experienta mea cu aceast astatie in caz ca mai sunt altii care vor sa o cumpere sau o au deja si in caz ca au problema sa stie. De la bun inceput aveam rareori pierderi de semnal, maxim o secunda, timp in care pierdeam toate comenzile. Dupa ceva timp chestia se agravase destul de rau, pierderile de semnal durand chiar si 3 secunde la un interval ceva mai des. Am testat toate posibilitatile si concluzia a fost clara ca era din statie. Luand la rumegat HK, am gasit aceeasi problema la aprox. 30 de posturi dintr-un total de 300 la capitolul review-uri. Am avut noroc ca a fost luata de noua si pana la urma magazinul mi-a returnat banutii ( prima tentativa de reparatie fiind esuata ). O alta buba pe care o parte din useri au raportat-o la acesta statie este faptul ca se blocheaza meniul la selectarea optiunii delta wing, la mine nu am mai apucat sa caut acest lucru sa vad daca asa e dar multi utilizatori s-au plans. Overall trecand peste problema avuta cu semnalul ca si statie personal mi se pare limitata si nu cred ca isi merita banii cel putin local ( pretul fiind imens si aproape de 9X ) dar oricum cred ca a fost discontinued deja.
Minusuri:
Nu are mixaje programabile, nu are mixaj/canale pentru doua servo-uri la eleroane , nu are mixaj directie cu eleroane, nu are setare pentru eleroane diferentiale.
Plusuri - eu nu prea le gasesc.
Thx,
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro