Modelism - RHC Forum: spy hawk h301c - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

spy hawk h301c imbunatatiri

#1 Useril este offline   radu_bot 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 92
  • Inregistrat: 15-March 14
  • Gender:Male
  • Interests:aeromodele

Postat 13 April 2014 - 09:52 PM

va salut!
as vrea sa schimb motorul original(N60 brushed) cu ceva un pic mai sanatos, bineinteles nu vreau sa-l fac racheta , doar sa ma ajute un pic la vant, cat mai ieftin:)
cred ca v-ati dat seama ca seama ca sunt un rookie , dar sunt dornic sa invat!
multumesc!
0

#2 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 14 April 2014 - 09:07 AM

Vezi postarearadu_bot, la 13 April 2014 - 09:52 PM, a spus:

va salut!
as vrea sa schimb motorul original(N60 brushed) cu ceva un pic mai sanatos, bineinteles nu vreau sa-l fac racheta , doar sa ma ajute un pic la vant, cat mai ieftin:)
cred ca v-ati dat seama ca seama ca sunt un rookie , dar sunt dornic sa invat!
multumesc!

Am avut acelasi model, e cel cu stabilizator, nu? E bun pentru inceput sa te obisnuiesti dar daca vrei sa faci aeromodelism, renunta la model si treci la un trainer clasic cu radiocomanda standard si tot pachetul. Poti sa construiesti daca iti place sau sa iti iei ceva de aici de pe forum ori sa iti comanzi. E o diferenta mare cand renunti la Spy Hawk si treci pe aeromodele clasice, o sa vezi. Intre timp poti sa bagi pe simulator sa iti formezi un pic instinctele de baza.
Bogdan,
0

#3 Useril este offline   radu_bot 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 92
  • Inregistrat: 15-March 14
  • Gender:Male
  • Interests:aeromodele

Postat 14 April 2014 - 08:23 PM

este modelul fara stabilizare, este destul de distractiv, fac si sport alergand dupa el cand il trantesc, are vreo suta de crashuri si rezista bine, problema e ca il inalt destul de greu , motorasul abia il misca !bineinteles ca ma gandesc la altul , probabil un bixler, dar cred ca mai incolo, dupa ce mai fac un pic de sport :D
0

#4 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 15 April 2014 - 12:18 PM

Vezi postarearadu_bot, la 14 April 2014 - 08:23 PM, a spus:

este modelul fara stabilizare, este destul de distractiv, fac si sport alergand dupa el cand il trantesc, are vreo suta de crashuri si rezista bine, problema e ca il inalt destul de greu , motorasul abia il misca !bineinteles ca ma gandesc la altul , probabil un bixler, dar cred ca mai incolo, dupa ce mai fac un pic de sport :D

E cam greu sa modifici ceva la SpyHawk, o elice mai mare iti poate schimba toata treaba dar nu ai de unde sa stii daca o suporta motorul si in acelasi timp daca iti incape si nu loveste fuselajul iar ca sa schimbi motorul nu ai de unde sa stii specificatiile la acea placa integrata cu ce suporta. Bixler-ul e cea mai buna varianta, recomandata de toata lumea. Eu mi-am construit ca imi placa sa bibilesc la materiale toata ziua si senzatia e mult mai placuta.
0

#5 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 15 April 2014 - 12:18 PM

Mi-a postat de doua ori acelasi mesaj si i-am dat editare ca sa nu apara acelasi lucru, nu stiu de ce.

Aceasta postare a fost editata de bogdan.motrici: 15 April 2014 - 12:19 PM

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro