Modelism - RHC Forum: Aeromodelism interzis in Romania - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 23 Pagini +
  • « Prima
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Aeromodelism interzis in Romania incepind din 1 februarie 2014

#571 Useril este offline   oachidori 

  • F22 Raptor Fan
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2390
  • Inregistrat: 05-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-parc IOR
  • Interests:Aeromodele, Modelare 3D

Postat 23 March 2014 - 08:12 PM

Vezi postareaTMihai, la 23 March 2014 - 06:48 PM, a spus:

Am inteles ca au fost ceva "ciocniri" cu politia la ratarie ? Stie cineva detalii ?

Da am fost eu acolo.Au venit doi nenici, motivul il stiam, e un vecin care face reclamatie de fiecare data.Ne-au legitimat, stiau de ordin, dar nu suntem nici noi de gradinita. Daca aveam o hartie de la proprietar, si o sa facem rost de ea nu o sa mai aiba ce sa ne faca.
Olivian Diaconescu

Radio:
Multiplex Royal Pro 16 2.4GHz
Aero:
BADAN Kit - Yak55M 2.8m; MVVS116NP; Rezo RE2 MTW
EXTREME FLIGHT - Extra 300 2.3m; MVVS58 Prosport; Rezo -MVVS
MULTIPLEX - Funcub;Parkmaster;Funjet Ultra2
FREEWING - F22 Xicoy X45 Jet
ROBBE - Mistral 2.0m
F22 depron
AERONAUT - Triple RES 2.0m
Auto:
TRAXXAS - E Revo 1/16
ARRMA - Typhon 6S
0

#572 Useril este offline   TMihai 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 52
  • Inregistrat: 14-February 14

Postat 23 March 2014 - 09:35 PM

Am inteles ca au fost vizati cei cu quaduri si s-ar fi confiscat ceva.
0

#573 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 23 March 2014 - 09:43 PM

cu ce drept sa confiste? si cine anume sa confiste???





_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#574 Useril este offline   TMihai 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 52
  • Inregistrat: 14-February 14

Postat 23 March 2014 - 10:09 PM

Nu stiu, asa am auzit ca ar fi fost confiscate pentru a analiza ce imagini video au fost filmate cu quadurile respective.
Repet, din "auzite" am aflat asta si eram curios ce s-a intamplat acolo exact.
0

#575 Useril este offline   oachidori 

  • F22 Raptor Fan
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2390
  • Inregistrat: 05-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-parc IOR
  • Interests:Aeromodele, Modelare 3D

Postat 23 March 2014 - 10:39 PM

Vezi postareaTMihai, la 23 March 2014 - 10:09 PM, a spus:

Nu stiu, asa am auzit ca ar fi fost confiscate pentru a analiza ce imagini video au fost filmate cu quadurile respective.
Repet, din "auzite" am aflat asta si eram curios ce s-a intamplat acolo exact.

Nu s-a confiscat nimic.Oricum cei care au venit puteau fi foarte usor pacaliti.Crezi ca au venit cu cantarul?
Olivian Diaconescu

Radio:
Multiplex Royal Pro 16 2.4GHz
Aero:
BADAN Kit - Yak55M 2.8m; MVVS116NP; Rezo RE2 MTW
EXTREME FLIGHT - Extra 300 2.3m; MVVS58 Prosport; Rezo -MVVS
MULTIPLEX - Funcub;Parkmaster;Funjet Ultra2
FREEWING - F22 Xicoy X45 Jet
ROBBE - Mistral 2.0m
F22 depron
AERONAUT - Triple RES 2.0m
Auto:
TRAXXAS - E Revo 1/16
ARRMA - Typhon 6S
0

#576 Useril este offline   OldMann 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1762
  • Inregistrat: 01-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucovina

Postat 24 March 2014 - 09:50 AM

http://www.sibiu100....octavian-isaila
If the boat doesnt fly, dont buy!!!

0

#577 Useril este offline   OldMann 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1762
  • Inregistrat: 01-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucovina

Postat 24 March 2014 - 09:57 AM

...noi, romanii, chiar avem o problema....
If the boat doesnt fly, dont buy!!!

0

#578 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 March 2014 - 10:21 AM

Vezi postareaoachidori, la 23 March 2014 - 08:12 PM, a spus:

Da am fost eu acolo.Au venit doi nenici, motivul il stiam, e un vecin care face reclamatie de fiecare data.Ne-au legitimat, stiau de ordin, dar nu suntem nici noi de gradinita. Daca aveam o hartie de la proprietar, si o sa facem rost de ea nu o sa mai aiba ce sa ne faca.



Atentie mare! Cred ca respectivul vecin a facut reclamatie si la Romatsa anul trecut iar Romatsa au initiat ordinul care a aparut in februarie. Stiu de problema asta din octombrie 2013. Ori omul are o problema cu capul, ori chiar il deranjati. Faptul ca o sa obtineti o hartie de la propietar prin care sa aveti voie sa zburati acolo, daca vecinul va fi deranjat, va poate reclama in continuare pt. tulburarea linistii publice. Eu va sugerez sa discutati cu respectivul, sa vedeti ce-l doare si sa cautati sa rezolvati problema pe cale amiabila.
Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#579 Useril este offline   oachidori 

  • F22 Raptor Fan
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2390
  • Inregistrat: 05-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-parc IOR
  • Interests:Aeromodele, Modelare 3D

Postat 24 March 2014 - 10:28 AM

Vezi postareaMLGore, la 24 March 2014 - 10:21 AM, a spus:

Atentie mare! Cred ca respectivul vecin a facut reclamatie si la Romatsa anul trecut iar Romatsa au initiat ordinul care a aparut in februarie. Stiu de problema asta din octombrie 2013. Ori omul are o problema cu capul, ori chiar il deranjati. Faptul ca o sa obtineti o hartie de la propietar prin care sa aveti voie sa zburati acolo, daca vecinul va fi deranjat, va poate reclama in continuare pt. tulburarea linistii publice. Eu va sugerez sa discutati cu respectivul, sa vedeti ce-l doare si sa cautati sa rezolvati problema pe cale amiabila.

Costin,
nu ai cu cine.De fapt distanta de la terenul de zbor pana la el e destul de mare, iar noi zburam fix in directia opusa.Omul e cu capul.Stim ca de la el a plecat acest ordin.Daca problema va continua si daca vrem sa zburam si termice ne vom muta din nou la 3D, chiar daca e mai lung drumul pana acolo, dar asta e. Daca zbor electrice si mai au si pana intr-un kg atunci poate sa vina politia si sa stea langa mine cand zbor.
Olivian Diaconescu

Radio:
Multiplex Royal Pro 16 2.4GHz
Aero:
BADAN Kit - Yak55M 2.8m; MVVS116NP; Rezo RE2 MTW
EXTREME FLIGHT - Extra 300 2.3m; MVVS58 Prosport; Rezo -MVVS
MULTIPLEX - Funcub;Parkmaster;Funjet Ultra2
FREEWING - F22 Xicoy X45 Jet
ROBBE - Mistral 2.0m
F22 depron
AERONAUT - Triple RES 2.0m
Auto:
TRAXXAS - E Revo 1/16
ARRMA - Typhon 6S
0

#580 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 March 2014 - 10:35 AM

Vezi postareaoachidori, la 24 March 2014 - 10:28 AM, a spus:

Costin,
nu ai cu cine.De fapt distanta de la terenul de zbor pana la el e destul de mare, iar noi zburam fix in directia opusa.Omul e cu capul.Stim ca de la el a plecat acest ordin.Daca problema va continua si daca vrem sa zburam si termice ne vom muta din nou la 3D, chiar daca e mai lung drumul pana acolo, dar asta e. Daca zbor electrice si mai au si pana intr-un kg atunci poate sa vina politia si sa stea langa mine cand zbor.



Nasol pt. voi, ce sa zic. La cati cretini gasesti in tara asta, nu ma mai mira nimic.
Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#581 Useril este offline   Mihai Oprescu 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 666
  • Inregistrat: 03-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Campulung Muscel
  • Interests:Aero

Postat 24 March 2014 - 08:45 PM

Vezi postareaoachidori, la 24 March 2014 - 10:28 AM, a spus:

Costin,
nu ai cu cine.De fapt distanta de la terenul de zbor pana la el e destul de mare, iar noi zburam fix in directia opusa.Omul e cu capul.Stim ca de la el a plecat acest ordin.Daca problema va continua si daca vrem sa zburam si termice ne vom muta din nou la 3D, chiar daca e mai lung drumul pana acolo, dar asta e. Daca zbor electrice si mai au si pana intr-un kg atunci poate sa vina politia si sa stea langa mine cand zbor.


Ar fi bine sa ne spui exact despre cine este vorba, nu de alta dar mai aflam si noi una alta despre oameni. ;-)
0

#582 Useril este offline   TOMY 

  • ex Nimsoc
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 924
  • Inregistrat: 17-May 07

Postat 25 March 2014 - 08:29 PM

Vezi postareaMLGore, la 24 March 2014 - 10:21 AM, a spus:

Atentie mare! Cred ca respectivul vecin a facut reclamatie si la Romatsa anul trecut iar Romatsa au initiat ordinul care a aparut in februarie. Stiu de problema asta din octombrie 2013. Ori omul are o problema cu capul, ori chiar il deranjati. Faptul ca o sa obtineti o hartie de la propietar prin care sa aveti voie sa zburati acolo, daca vecinul va fi deranjat, va poate reclama in continuare pt. tulburarea linistii publice. Eu va sugerez sa discutati cu respectivul, sa vedeti ce-l doare si sa cautati sa rezolvati problema pe cale amiabila.


Foarte adevarat. Numai ca cetateanul respectiv lucreaza chiar in MT, fapt confirmat de cei din MT cand am fost la discutii cu ei.
0

#583 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 25 March 2014 - 09:39 PM

chair f nasol daca cetateanul e din MT.daca ARA se zbate sa faca ceva si se gaseste cate unul sa faca cate o duma... atunci degeaba toate demersurile.
_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#584 Useril este offline   passion 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 658
  • Inregistrat: 10-September 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 March 2014 - 11:57 PM

Ca sa ne lamurim: ca sa pot perturba linistea sau ordinea publica trebuie sa fiu pe un domeniu public!acolo nu eram pe un domeniu public,acolo am voie sa merg cu masina fara permis auto spre exemplu.
Nu ma cãuta!
0

#585 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 March 2014 - 07:57 AM

Vezi postareapassion, la 25 March 2014 - 11:57 PM, a spus:

Ca sa ne lamurim: ca sa pot perturba linistea sau ordinea publica trebuie sa fiu pe un domeniu public!acolo nu eram pe un domeniu public,acolo am voie sa merg cu masina fara permis auto spre exemplu.


Daca nu deranjezi pe nimeni. Ia apucate sa faci cerculete cu o coaja fara toba, ridicand praful pana la nori, sa vedem daca apare politia. Eu zic ca da. Cand o sa intelegeti oare ca libertatea se termina atunci cand incalci libertatea altuia?
Vecinul in cauza, daca chiar el a reclamat anul trecut la Romatsa, a fost deranjat pt. ca a fost filmat cu o drona la el in curte, cel putin asa a spus Romatsa. Daca e adevarat, comportamentul lui actual mi se pare normal.
Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#586 Useril este offline   ViorelX 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 06-October 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:modelism, electronica, mecanica

Postat 26 March 2014 - 08:49 AM

Asa deci, din cauza unor dobitoci care nu inteleg ce inseamna libertatea avem de suferit acum toti aeromodelistii din tara.
0

#587 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 26 March 2014 - 09:33 AM

hai sa nu-i jignim. putem spune ca e vorba de un pic de necunoastere a legilor, a neintelegerii libertatii (e democratie, dar asta nu inseamna libertate totala). in timp lucrurile se vor rezolva, incet incet.
_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#588 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 26 March 2014 - 09:34 AM

Vezi postareaViorelX, la 26 March 2014 - 08:49 AM, a spus:

Asa deci, din cauza unor dobitoci care nu inteleg ce inseamna libertatea avem de suferit acum toti aeromodelistii din tara.


Eroare .. voi intelegeti gresit libertatea ! .. vezi cum e tratata situatia in tarile civilizate ( de ce crezi ca motociclistii de Enduro vin in muntii nostrii ? - pentru ca la ei nu au voie - asta legat de mersul cu masina pe camp fara permis peste graul, porumbul sau rapita fermierului ).

Acum cativa ani proprietarul unei vile din apropierea terenului de la Adunati si-a manifestat nemultumirea ca dupa
o anumita ora ( pranz ) nu se poate odihnii din cauza zgomotului de la benzinare - nemultumire manifestata catre unul din aeromodelisti - eram de fata .
Adevarul este ca dupa acea ora soarele obliga la schimbarea culoarului de zbor si se zbura aproape de casa lui daca nu chiar pe deasupra .

Am spus colegilor de la terenul de zbor si reactia unora a fost exact ca a ta ... " un dobitoc, aici e proprietate privata si
fac ce vreau " ... oricum nimeni nu a luat in serios treaba ..

Asta in conditiile in care el nu isi terminase constructia si nu locuia acolo .. doar venea sa mai lucreze una alta la casa si probabil dupa masa baga cate un nani mic ... numa ca nu il lua somnul de la baraiala motoarelor .. 50 cc, 110 cc ..

Nu stiu ce se va intampla cand se va muta la casa noua si daca nu se va limita cu exprimarea nemultumirii doar catre colegii
de zbor si va merge la autoritati .. eu zic ca si MlGore .. " .. nasol pentru ei .. "

Sper ca la urmatorul eveniment organizatorii sa dea dovada de diplomatie si sa il invite si pe respectivul la un mic , carnat, la un suc ... ceva acolo .. si eventual sa ii dea si o diploma de suportabilitate si buna vecinatate .. mai ales ca are si copii si probabil vor fi bucurosi de o diploma .. am inteles ca omul e destul de dezghetat la minte doar ca trebuie bagat inseama putin .

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 26 March 2014 - 09:36 AM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#589 Useril este offline   ViorelX 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 06-October 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:modelism, electronica, mecanica

Postat 26 March 2014 - 10:04 AM

M-ai inteles gresit.
Intr-un alt topic, http://www.rhcforum....post__p__604941, cineva se plangea ca nu intelege de ce paznicii unui obiectiv cu antene radio de pe un camp nu erau de acord sa le survoleze acel obiectiv cu drona. Si tinea sus si tare ca daca nu scrie nicaieri ca e interzis, are voie sa zboare si sa faca fotografii oriunde pofteste.

Probabil si cetateanul ala "cu capul" s-o fi rugat de baieti sa nu-l mai filmeze cu drona in curtea lui si baietii nu s-au potolit, fiindca nu scria nicaieri ca nu au voie. Uite ca acum scrie, ca sa inteleaga toata lumea, si cei care nu inteleg libertatea si nu au bun simt!

Aceasta postare a fost editata de ViorelX: 26 March 2014 - 10:06 AM

0

#590 Useril este offline   ViorelX 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 06-October 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:modelism, electronica, mecanica

Postat 26 March 2014 - 10:08 AM

Uite ce s-a intamplat in cazul unui zbor neautorizat:
http://www.romaniatv...ria_134490.html

Respectivul avion fara pilot era de fapt un aeromodel ca al nostru, cu camera GoPro.
0

#591 Useril este offline   xorg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1349
  • Inregistrat: 16-February 03

Postat 26 March 2014 - 10:09 AM

Am vazut si am auzit multe ipoteze in privinta motivelor ce au condus la aparitia acestui ordin, dar sper totusi sa nu fie adevarata tocmia povestea asta cu persoana din MT deranjata personal de activitatile unor aeromodelisti. Ar fi greu de suportat ideea ca unii din cei cu functii publice pot ajunge sa dicteze legi menite sa le rezolve probleme personale.
0

#592 Useril este offline   hash84 

  • DreamTeam member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2183
  • Inregistrat: 28-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 March 2014 - 10:15 AM

Vezi postareaxorg, la 26 March 2014 - 10:09 AM, a spus:

Ar fi greu de suportat ideea ca unii din cei cu functii publice pot ajunge sa dicteze legi menite sa le rezolve probleme personale.

dragule, TOTI din functii publice isi urmaresc DOAR interesele personale. bani bani bani si iar bani. si daca ii deranjeaza niste fraieri, daca pot sa ii arda, ii ard.
    /------------------------\              |~~\_____/~~\__  |
    |        Hash84          |______________ \______====== )-+
    |                        |                      ~~~|/~~  |
    \------------------------/                         ()
0

#593 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 26 March 2014 - 12:37 PM

Postat in 13 Aprilie 2013 la "terenuri de zbor - ratarie" (postul #72):

"Azi s-a zburat la Ratarie, mai ales cu termice. Ca urmare si in premiera, unul dintre proprietarii caselor din "apropierea" pistei dreapta, ne-a rugat sa nu mai facem zgomot.
Are copil mic si se pare ca, fiind in sectorul 3, se aplica regulile de liniste. Cu electrice nu a avut nimic de obiectat. Omul a fost politicos si amabil asa ca-mi fac datoria sa va anunt. Voi faceti cum credeti."

Aceasta postare a fost editata de MADA: 26 March 2014 - 12:40 PM

0

#594 Useril este offline   bogdantocaci 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 231
  • Inregistrat: 21-March 13

Postat 27 March 2014 - 09:49 AM

FIind unul din baieti in cauza ( de la ratarie) imi fac datoria sa mentionez ca omul nu este de la MT ,ci este medic vetelinar, asta vara ,intr-o seara, cand tundeam gazonul , omul s-a apropiat pasnic si am discutat problema, comvenisem cu el sa nu mai zburam spre casa lui desi intre pista si casa respectiva sunt mai mult de 500m , oricum omul intelege pasiunea , bine inteles ca nu toti au caciula pe casa si au continuat sa faca intoarceri pe linga casa omului , si de aici lucrurile au luat intorsura dramatica cu fel de fel de plangeri pe la toate forurile competente, unii dintre noi au considerat ca au drepturi mai multe decat ceilalti , ca asa-i romanu.
Insa despre vizita politistilor ....... au venit cu tupeu si pe un ton de militian au zis" HAI STRANGEREA SI. PARASITI ZONA ,SUNTETI INTR-O ZONA INTERZISA" bine inteles ca au plecat cum au venit deoarece le-am adus atatea argumente incat s-au lasat batuti , ba mai mult le-am facut si o demonstratie cu un model. Bun zic ,ce se intampla daca omul vine si faca plangere de fiecare data cand vede pe cineva pe teren chiar daca nu zboara " acum ca avem sesizare venim si v-a dam amenda pentru tulburarea linisti publice" deci unde traim in ce.tara
A, si mai vreau sa mentionez ca niciodata bar niciodata nici o drona nu a survolat casa omului sa il filmeze sau sa mai nu stiu ce , asta nu .

Aceasta postare a fost editata de bogdantocaci: 27 March 2014 - 09:54 AM

0

#595 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 March 2014 - 09:10 PM

Vezi postareabogdantocaci, la 27 March 2014 - 09:49 AM, a spus:


A, si mai vreau sa mentionez ca niciodata bar niciodata nici o drona nu a survolat casa omului sa il filmeze sau sa mai nu stiu ce , asta nu .



Esti tu sigur?
Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#596 Useril este offline   bogdantocaci 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 231
  • Inregistrat: 21-March 13

Postat 27 March 2014 - 09:48 PM

Da , da , sigur , omul nu-i vedeta , plus de.alta , cei ce au drone si filmeaza. au bagat bani grei in ele , da bani grei zic , si nu se risca nimeni sa l-e duca deasupra casei omului sau in apropiere asta-i un tertip al omului , da ma rog trecem peste problema , de zburat tot zburam , chiar daca e sa n-e mutam la voi la Adunati
0

#597 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 27 March 2014 - 09:57 PM

e clar ca ceva, ceva s-a-ntamplat acolo, daca omul tot insista. ori, chiar e deranjat de activitatea de acolo, ori are alte interese (imobiliare??). . trecand peste toate astea, ar fi bine pana se linistesc apele sa ii bateti frumos la poarta si sa-l intrebati ce anume il deranjeaza si sa vedeti reactia si raspunsul omului. sa-l invitati chiar, sa vada cu ochii lui cu ce se mananca, poate isi schimba atitudinea, cine stie?
_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#598 Useril este offline   bogdantocaci 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 231
  • Inregistrat: 21-March 13

Postat 27 March 2014 - 10:08 PM

Am adoptat si.aceasta varianta, omul a spus ca de-aia si-a facut casa la curte ca sa aiba liniste , deci cazul e pierdut ,
0

#599 Useril este offline   Mihai Oprescu 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 666
  • Inregistrat: 03-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Campulung Muscel
  • Interests:Aero

Postat 27 March 2014 - 10:30 PM

Vezi postareabogdantocaci, la 27 March 2014 - 10:08 PM, a spus:

Am adoptat si.aceasta varianta, omul a spus ca de-aia si-a facut casa la curte ca sa aiba liniste , deci cazul e pierdut ,



Traim in Romania, crezi ca aici traiesc oamenii care primesc pozitiv orice noutate ?!?! Doar atunci cand vede ca noutatea il poate ajuta, abia atunci isi schimba modul de gandire. Mergand pe acelasi rationament, daca ar avea un copil plecat la munte, s-ar rataci si salvamontul l-ar gasi cu ajutorul unui aeromodel radiocomandat - mai mult ca sigur si-ar schimba punctul de vedere.

Ca gluma, omu' ai zis ca e doctor veterinar, daca sta toata ziua cu mainile in ... la vaci, crezi ca mai vrea zgomot prin apropiere ?!?! :pardon:
0

#600 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 March 2014 - 07:51 AM

Cred ca si eu faceam la fel daca ma zbarnaiau aeromodelele in fiecare week-end, mai ales dupa ce incercam sa rezolv problema amiabil. Totusi, Rataria e in sectorul 3, in intravilan. Ati incercat sa conveniti cu el ca nu mai zburati termice intre 14 si 17:30?
Sa nu credeti acum ca la Copaceni, fiind un teren privat, ne permitem sa survolam satul. Chiar daca situatia e mai buna decat in alte parti, ma refer aici la relatia cu vecinii, nu ne permitem sa o deterioram. Si prin sat, de cand avem asfalt, mergem cu maxim 30km/h.
Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

Arata acest topic


  • 23 Pagini +
  • « Prima
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

5 useri citesc topicul
0 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro