Modelism - RHC Forum: Logan versus nika... - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Logan versus nika... Subiect demn de toate sfaturile...

#1 Useril este offline   Silfax 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1450
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Gender:Male

Postat 14 March 2005 - 10:31 PM

Stimatzi colegi... Avand in vedere si luand in considerare faptul ca oricat m-am ferit si oricat mi-am propus sa mai astept, amu sunt gata de a o comite si anume sunt gata sa-mi trag un Logan relativ nou... Relativ deoareshce este a unui vecin care de curand a primit o oferta de job in Hitaly impreuna cu nevasta si asta dupa ce in prealabil si-a luat masina noua...
Chestia este ca daca nu ar fi asa de atractiv la pretz (model Preferance - 5700 oiro cu garantie 3 ani si CASCO... 1500km la bord) mai asteptam mult si bine...
Mai intreb o dat' pe cei care s-au fript deja cu unul si nu pe cei care cobesc :D, la ce ar trebui musai sa casc ochii inainte sa-l achizitionez?

PS
Stima si respectu' pentru cei care vor vorbi de bine modelul :D!
...audaces fortuna iuvat...
0

#2 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 14 March 2005 - 11:02 PM

Baaaaiiii iar incepeti??? Ca aia de au dat deja lozu ' pe Slogan nu vor recunoaste nici in ruptu' capului ca are bube (daca are). Iar cei ce nu au luat se vor blastama pe ce au ei mai sfant ca e de kko!

BigNoLogOut
FROGS CAN FLY!
0

#3 Useril este offline   Silfax 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1450
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Gender:Male

Postat 14 March 2005 - 11:12 PM

Bigule, daca nu-mi vii cu dovezi klare, sa stii ca nu se pune...
Hai indraznitzi sa recunoastetzi! Care v-atzi mai luat Logan si nu l-atzi declarat inca? sa nu-mi spunetzi ca asteptatzi totzi sa sparg eu piatza in materie...!

Aceasta postare a fost editata de Silfax: 14 March 2005 - 11:12 PM

...audaces fortuna iuvat...
0

#4 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 15 March 2005 - 09:15 AM

Ai fost pe http://www.daciaclub.ro ?
0

#5 Useril este offline   Silfax 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1450
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Gender:Male

Postat 15 March 2005 - 06:01 PM

Vivi tata, de ce vrei sa-mi strici ziua? Ziceam eu de dovezi , da' nici chiar asa... http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif!!!
Hai fratilor, chiar nu e nimic bun la masina asta?
...audaces fortuna iuvat...
0

#6 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 15 March 2005 - 10:05 PM

Silfax, la 15 Mar 2005, 18:01, a spus:

Vivi tata, de ce vrei sa-mi strici ziua? Ziceam eu de dovezi , da' nici chiar asa... http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif!!!
Hai fratilor, chiar nu e nimic bun la masina asta?

Io am citit discutiile de pe daciaclub si nu inteleg unde vezi tu ca sunt naspa. Sunt o gramada care au probleme false sau probleme care le gasesti la orice masina si foarte multi care nu au logan , nu s-au suit in el si comenteaza aiurea.
Nu vreau sa imi aduc aminte cand mi-am luat Supernova multi chibiti imi ziceau ca e o prostie sa imi iau berlina. Acum ca imi iau logan alti chibiti spun ca e o prostie si sa imi iau Solenta.... Aberant. Intotdeauna inapoi... mentalitate comunista.

Suite in masina da o tura vezi daca iti place , daca se portiveste cu banii tai cu ce ai tu nevoie si judeca singur daca e buna pt tine. Asa opiniile sunt precum gaura curului... fiecare are cate una.

Si io astept sa imi vina Loganu si daca vrei parerea mea la banii astia nu iei nimic nou. Are motor de renault, usi de renault, computer de renault ... de ce sa dau 2-3 mii Eur in plus sa imi iau Clio ? Ca e acceiasi smecherie. Mai mult pt 175 de euro in plus la pretul masinii am 3 ani garantie adicalea s-a rezolvat problema fiabilitatii ca e pe banii lor.
Intradevar daca as fi avut bani mi-as fi luat Octavia sau C4 . Dar, repet, la banii astia nu iei nimic

PS: Defineste inainte sa citesti forumul ala ce consideri tu probleme adevarate... Am citit acolo de problema cu degivrarea oglinzii din stanga , problema care se rezolva la garantie. Asta inseamna ca naspa masina ?

Aceasta postare a fost editata de ZOD: 15 March 2005 - 10:07 PM

DT
0

#7 Useril este offline   Silfax 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1450
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Gender:Male

Postat 16 March 2005 - 06:54 AM

Cum s-ar spune una peste alta, ieri (in spiritul celor spuse de Zod) m-am urcat in respectiva masina si am facut o tura de oras... Am mai condus Logan inainte intr-un drive test, dar acum chiar ca m-am decis asupra ei. Modelul de 1.4 este dedicat familistilor, consuma putin si este incapator. Unde mai pui ca are un portbagaj generos in care intra fara probleme o clasa larga de aeromodele http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif!
Iar la cat dau pe ea, sincer nici nu-i pot cere mai multe...
Mai ramane sa-i fac si un test la drum lung Vineri, iar daca totul este ok, la inceputul saptamanii viitoare devin apropitar http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif.
...audaces fortuna iuvat...
0

#8 Useril este offline   LooSeR 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1108
  • Inregistrat: 14-May 04
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 16 March 2005 - 07:33 AM

De curiozitate .. Daca nu e buna masina de ce se vinde in europa turcia rusia ?
De ce cumpara romanaii ... Stiu multe persoane care critica masina si dupa ceva timp si-au luat-o
La banii ei nu gasesti alta masina noua .. si cu dotarile ei
Daca era asa proasta de ce a fost prezentata la Geneva ... ?
S.A. ...
Sa creat o problema atunci la roata sau la ce avea probleme .. si acum toata lumea e proasta etc etc ...
E super masina ... Mai ales pt romania
Gandeste ca are preturi mici ./. mai ales la piese de schimb si intretinere
A pilota e un vis frumos..... dar devine greu o realitate
Galeria mea
0

#9 Useril este offline   mobi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 508
  • Inregistrat: 27-May 04

Postat 16 March 2005 - 07:56 AM

ZOD, la 15 Mar 2005, 22:05, a spus:

[... de ce sa dau 2-3 mii Eur in plus sa imi iau Clio ?

Ca e mai bun?
0

#10 Useril este offline   Tache 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 03-March 03

Postat 16 March 2005 - 08:32 AM

Daca vrei sa iei un Logan in rate/leasing se merita, pt ca alta masina in rate nu mai poti sa iei la banii aia, dar daca vrei sa o achizitionezi cash, mai bine da banii pe altceva

Aceasta postare a fost editata de Tache: 16 March 2005 - 08:33 AM

Salvati camioanele!
0

#11 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 16 March 2005 - 09:08 AM

mobi, la 16 Mar 2005, 07:56, a spus:

ZOD, la 15 Mar 2005, 22:05, a spus:

[... de ce sa dau 2-3 mii Eur  in plus sa imi iau Clio ?

Ca e mai bun?

Defineste tu ce inseamna mai bun si continuam dupa aia discutia.
Si vorbesc de 2-3 mii in plus la Clio Symbol.
DT
0

#12 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 16 March 2005 - 10:07 AM

Citeaza

Vivi tata, de ce vrei sa-mi strici ziua? Ziceam eu de dovezi , da' nici chiar asa... !!!
Hai fratilor, chiar nu e nimic bun la masina asta?

Silfax, eu ti-am indicat site-ul cu cea mai buna intentie. Si eu am una din "masinile de kko" de la Dacia, si anume SuperNova. Nu e masina perfecta, dar face toti banii. Pana acum nu am regretat nici un moment ca am luat-o. In rest....cum zice Zod...e plin de carcotasi care nici macar nu s-au suit in ea. Trebuie luati in seama doar aceia care au Logan sau masina din aceeasi clasa (Octavia, Clio, Cielo, etc) Abia atunci poti sa faci comparatie. Si inca ceva: la cost de intretinere, Loganul bate orice masina straina din aceeasi clasa.
0

#13 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 16 March 2005 - 10:22 AM

daca se fabrica loganul numai in franta ,si venea doar la import , cred ca nu mai exista discutia asta!!!!!

pentru ca era masina straina!
flying is my life...
0

#14 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 16 March 2005 - 01:16 PM

SILVIU66, la 16 Mar 2005, 10:22, a spus:

daca se fabrica loganul numai in franta ,si venea doar la import , cred ca nu mai exista discutia asta!!!!!

pentru ca era masina straina!

Mai mult ca sigur ca avea cautare ca masina straina.... dar fiind produsa pe meleaguri mioritice(de logan e vorba) se poate face comparatie cu baba si Ministerul de Razboi.
B) http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/ic_.gif http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/ic_00.gif

Aceasta postare a fost editata de LEXXRDM: 16 March 2005 - 01:17 PM


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#15 Useril este offline   Silfax 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1450
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Gender:Male

Postat 16 March 2005 - 07:02 PM

Vivi, la 16 Mar 2005, 10:07, a spus:

Citeaza

Vivi tata, de ce vrei sa-mi strici ziua? Ziceam eu de dovezi , da' nici chiar asa... !!!
Hai fratilor, chiar nu e nimic bun la masina asta?

Silfax, eu ti-am indicat site-ul cu cea mai buna intentie. Si eu am una din "masinile de kko" de la Dacia, si anume SuperNova. Nu e masina perfecta, dar face toti banii. Pana acum nu am regretat nici un moment ca am luat-o. In rest....cum zice Zod...e plin de carcotasi care nici macar nu s-au suit in ea. Trebuie luati in seama doar aceia care au Logan sau masina din aceeasi clasa (Octavia, Clio, Cielo, etc) Abia atunci poti sa faci comparatie. Si inca ceva: la cost de intretinere, Loganul bate orice masina straina din aceeasi clasa.

Adevarul este ca sora mea are tot o Super Nova si care in materie de consum sincer m-a uimit... Am fost in 2 veri cu ea la mare si cu masina plina + conditionare a luat pana in 6l/100km... Eu unul ma cam uit si la consum, de ce sa nu recunosc... http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif, ca deh mai am pana sa-mi permit sa merg toata ziua cu plinul facut...
...audaces fortuna iuvat...
0

#16 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 March 2005 - 03:51 PM

haaaau! de cind e troaca aia de logan in aceeasi clasa cu octavia, clio, cielo?...sau n-am inteles eu prea bine ce se afirma intr-un citat, in mesajul de mai sus? o sa-l intreb pe vardie, sa vad ce parere are si el!...
...(...auzi, logan in aceeasi clasa cu octavia, clio, si cielo....doamne, mare e gradina ta!...)
bafta si minuni!

Aceasta postare a fost editata de mizzone: 18 March 2005 - 03:52 PM


"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#17 Useril este offline   Tache 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 03-March 03

Postat 18 March 2005 - 04:40 PM

Ca bine zici nene Mizzone...
Salvati camioanele!
0

#18 Useril este offline   MrSpace 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1079
  • Inregistrat: 16-May 02

Postat 18 March 2005 - 06:11 PM

mizzone, la 18 Mar 2005, 15:51, a spus:

haaaau! de cind e troaca aia de logan in aceeasi clasa cu octavia, clio, cielo?...sau n-am inteles eu prea bine ce se afirma intr-un citat, in mesajul de mai sus? o sa-l intreb pe vardie, sa vad ce parere are si el!...
...(...auzi, logan in aceeasi clasa cu octavia, clio, si cielo....doamne, mare e gradina ta!...)
bafta si minuni!

Cred (sigur) ca se refera la faptul ca volumul porbagajului e cam pe unde e si la Clio, Octavia si Mertzan.. nu la calitate, fiabilitate, linie de bun gust a caroseriei etc....
Oricum ca sa nu fiu off topic daca lui Silfax ii place cum arata masina mai ieftina la volumul ala al porbagajului nu gaseste, cei al masinii e al masinii de ce sa exageram...
0

#19 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 18 March 2005 - 08:03 PM

MrSpace, la 18 Mar 2005, 18:11, a spus:

Cred (sigur) ca se refera la faptul ca volumul porbagajului e cam pe unde e si la Clio, Octavia

abererezi nene!!!
octavia 2 ofera portbagaj de 600 de l ,care se extinde la 1350 prin rabatarea 1/3 a banchetei spate.

pana la 600 l mai are de tras loganu...
flying is my life...
0

#20 Useril este offline   MrSpace 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1079
  • Inregistrat: 16-May 02

Postat 18 March 2005 - 08:11 PM

http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif deci nici acolo nu se aseamna .. mii de scuze.. :)
Dar banii tot zic ca si-i merita, atat timp cat posesorul nu are nimic contra aspectului..

Aceasta postare a fost editata de MrSpace: 18 March 2005 - 08:14 PM

0

#21 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 18 March 2005 - 08:25 PM

parerea mea personala:
cred ca merita banii avand in vedere ca totusi cumperi masina NOUA ,totusi (cred ca e mai mult renault decat dacie) pretul este bun,nu pentru puterea de cumparare a romanului mediu ,ci fata de alte masini din aceeasi clasa (mizzone a zis bine ce a zis de clasa-eu ma refer strict la dimensiunile masinii-adica cam la fel de mare cat un cielo).
totusi acum cielo la oferta e 7500 euro full option -loganu full cam tot aici la pret .
ce luam??
flying is my life...
0

#22 Useril este offline   Tache 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 03-March 03

Postat 18 March 2005 - 09:22 PM

Binenteles ca Cielo.........
Salvati camioanele!
0

#23 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 March 2005 - 04:16 PM

...ce luam? cu totul si cu totul altceva, ca piese de daewoo se mai fac doar fro doo luni, iar ailalta nu-i masina!
deeeeeci, la banii astia, gasim 206 (fara tva)...sau, daca nu vrem cu "banii jos", facem un leasing, frumusel, si ne luam masina pe banii altora...
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#24 Useril este offline   Silfax 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1450
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Gender:Male

Postat 21 March 2005 - 04:37 PM

Doamnelor si Domnilor, avand in vedere sfaturile si insistentele dvs. am devenit fericitul posesor al unui Logan B). Pot sa va spun ca ma felicit pentru alegerea facuta (la banii care i-am dat - 5700 oiro, mai putea lua doar un Opel Astra din '96 cu 145.000 km la bord ... sau un Matiz ceva...).
Este spatioasa, mult mai incapatoare ca un Cielo si toarce k o pisica de abia o auzi. Azi i-am facut proba de transport si am reusit sa intram 6 persoane in ea fara probleme.Mai ramane sa ne citim dupa revizia de 15.000, pana atunci, "a bon voyage"!!!
...audaces fortuna iuvat...
0

#25 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 21 March 2005 - 04:42 PM

Pe banii mei iau ce vrea muschii mei.
Si zi si mie de ce Loganu nu-i masina ? Si lasa designul ca aia e chestie subiectiva. Mie personal imi place designul.
Da si mie niste argumente pertinente. Toata lumea e multumita de motor si cutia de viteze. Asta e un lucru clar daca nu zi si mie unu care nu e. Finisajele sunt ok, intradevar mai e mult de lucru acolo dar pretul isi spune cuvantul. Partea electrica , computer etc sunt de la Clio si par ok. Unde e problema ? Sigla... e aia e alta smecherie si nu face ca masina sa fie de cacat.
Evident ca exista multe alte masini mai bune ca Loganu si foarte putin sub el. E la coada clasamentului dar asta nu inseamna ca e de cacat. Dacia berlina e de cacat. Nu se inchide nimic , nu intra in viteze calumea , nu scartiaie paraie iti cad finisajele pe tine etc. acolo totul e prost. Si iti dau exemple punctuale. Dar la logan ?
DT
0

#26 Useril este offline   MrSpace 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1079
  • Inregistrat: 16-May 02

Postat 21 March 2005 - 05:11 PM

Silfax, la 21 Mar 2005, 16:37, a spus:

Doamnelor si Domnilor, avand in vedere sfaturile si insistentele dvs. am devenit fericitul posesor al unui Logan B). Pot sa va spun ca ma felicit pentru alegerea facuta (la banii care i-am dat - 5700 oiro, mai putea lua doar un Opel Astra din '96 cu 145.000 km la bord ... sau un Matiz ceva...).
Este spatioasa, mult mai incapatoare ca un Cielo si toarce k o pisica de abia o auzi. Azi i-am facut proba de transport si am reusit sa intram 6 persoane in ea fara probleme.Mai ramane sa ne citim dupa revizia de 15.000, pana atunci, "a bon voyage"!!!

Sa te tina Silfax. Poate ne zice si Cicio ce parere are despre masina dupa ce o plimbi cu super Loganul tau :(
0

#27 Useril este offline   Silfax 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1450
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Gender:Male

Postat 21 March 2005 - 07:09 PM

MrSpace, la 21 Mar 2005, 17:11, a spus:

Silfax, la 21 Mar 2005, 16:37, a spus:

Doamnelor si Domnilor, avand in vedere sfaturile si insistentele dvs. am devenit fericitul posesor al unui Logan B). Pot sa va spun ca ma felicit pentru alegerea facuta (la banii care i-am dat - 5700 oiro, mai putea lua doar un Opel Astra din '96 cu 145.000 km la bord ... sau un Matiz ceva...).
Este spatioasa, mult mai incapatoare ca un Cielo si toarce k o pisica de abia o auzi. Azi i-am facut proba de transport si am reusit sa intram 6 persoane in ea fara probleme.Mai ramane sa ne citim dupa revizia de 15.000, pana atunci, "a bon voyage"!!!

Sa te tina Silfax. Poate ne zice si Cicio ce parere are despre masina dupa ce o plimbi cu super Loganul tau :(

Mercic MrSpace, adevarul este ca acum dupa ce am facut-o bec, mai ca-mi vine s-o iau in casa, am dat in mintea copiilor... Faza este ca si fostul proprietar m-a rugat sa am grija de ea caci si lui i-a placut, in fine astea's sentimentalisme de acuma.
Lui Cicio i-as propune o plimbare, dar mi-a marturisit sincer ca inca nu se poate dezlipi de Lada, Gaz si Kraz nemaivorbind de Moskvici. Eu o astept in fiecare zi la vama Albitza intre 11.59 si 12.00 poate s-o razgandi f'o data :(...
...audaces fortuna iuvat...
0

#28 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 23 March 2005 - 09:11 AM

Citeaza

haaaau! de cind e troaca aia de logan in aceeasi clasa cu octavia, clio, cielo?...sau n-am inteles eu prea bine ce se afirma intr-un citat, in mesajul de mai sus? o sa-l intreb pe vardie, sa vad ce parere are si el!...
...(...auzi, logan in aceeasi clasa cu octavia, clio, si cielo....doamne, mare e gradina ta!...)

Daca zici asta, inseamna ca stii din ce clase fac parte masinile enumerate. Poti sa mi le zici si mie? Te rog foarte mult, pentru ca nu vreau sa raman prost ;) Ah, inca ceva: as vrea sa descrii si impartirea pe clase a automobilelor.

PS: daca nu raspunzi la postul asta, inseamna ca vorbesti doar ca sa te afli in treaba -_-
0

#29 Useril este offline   Silfax 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1450
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Gender:Male

Postat 23 March 2005 - 09:57 AM

mizzone, la 18 Mar 2005, 15:51, a spus:

haaaau! de cind e troaca aia de logan in aceeasi clasa cu octavia, clio, cielo?...sau n-am inteles eu prea bine ce se afirma intr-un citat, in mesajul de mai sus? o sa-l intreb pe vardie, sa vad ce parere are si el!...
...(...auzi, logan in aceeasi clasa cu octavia, clio, si cielo....doamne, mare e gradina ta!...)
bafta si minuni!

"hauuuuu!" Mitzoane tata, de ce-mi faci masina troaca? Poate ca saptamana trecuta nu m-ash fi ofensat, dar amu' uite ca ma sesizez la chestia asta si-ti pun intrebarea... tu ce conduci? Cat de mult ai zabovit intr-un Logan k sa te apuci sa-l cataloghezi si sa-ti dai cu parerea?
Si apropos de catalogare, abia astept sa-i dai ceatza lui Vivi cu clasele de masini asa cum le stii tu, nu de alta dar m-ai facut si pe mine curios -_-.
...audaces fortuna iuvat...
0

#30 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 23 March 2005 - 10:57 AM

Io stiu sigur ca se incadreaza in clasa "are zod banii pentru ea si se livreaza rosu" pe cand octavia nu.
DT
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro