Modelism - RHC Forum: 26-27 februarie 2011 Iulius Mall Cup RC DRIFT & RC CRAWLING - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6

26-27 februarie 2011 Iulius Mall Cup RC DRIFT & RC CRAWLING

#151 Useril este offline   Daemonus Modelus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 421
  • Inregistrat: 21-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Craiova, Dolj

Postat 17 March 2011 - 12:17 AM

Vezi postareaDiesel, la 16 March 2011 - 10:10 PM, a spus:

nu ii poti cere fotografului de la nunta (care a fotografiat multe la viata lui) sa faca diferenta intre o rochie de mireasa de la dior si una de la apaca...

Desi initial am vrut sa fotografiez tot ce se putea, vazand o opinie de genul celei citate, ma felicit ca nu am facut-o. Sa stii ca "fotografii aia de nunta" (printre care ma numar) nu sunt atat de "ingramaditi" pe cat ai crede. Nu stiu daca ai observat si aparatura cu care s-a fotografiat - aparate, obiective si blituri de muuulte mii de euro. Sa stii ca cine are asa ceva ar putea sa-ti spuna si diferentele la care faceai referire mai devreme. E vorba de detalii...
Conditiile in care s-a fotografiat/filmat nu au fost din cele mai bune, si, cu toate astea, eu zic ca s-au facut destule cadre reusite. Asadar, un gram de respect pentru "fraierii" (printre care ma numar) care au stat cu aparatura de gat si in brate, unii poate platiti, altii din dorinta de a ajuta.

Nu as fi intervenit, dar nu am fost singurul care a filmat, au mai fost si altii, si eram curios unde au suit filmuletele, caci dorim sa vedem si noi. Spre exemplul, baiatul cu steady-cam-ul pe care avea montat un CASIO EXILIM...daca ai pus pe YT ceva, da-ne si noua de stire.

Stima !

PS. Nu doresc polemici nesfarsite sau remarci acide sau mai rau...flame. Daca deranjeaza pe cineva randurile scrise de mine, sa le ignore. Mai putin ultimul paragraf !
Murdar poate....insa nu JEGOS !!!
0

#152 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 17 March 2011 - 10:35 PM

Nu deranjaza... chiar ma amuza cand cineva incearca sa raspunda la o opinie etalandu-si "aparatura"
Sotia mea este fotograf, si daca tu ai inteles ca v-am facut "fotografi de nunta" este problema ta. (oricum fotografii de nunta ce au??? e vreo jignire??? trebuia sa intelegi aluzia, nu meseria subiectului)
Nu incerca sa-mi spui ca ai aparatura de mii de euro, dar imi spui ca, citez: "Conditiile in care s-a fotografiat/filmat nu au fost din cele mai bune"... Aparatul daca este profesional stie sa faca poze aproape in orice mediu, mai trebuie si fotograful sa invete sa le utilizeze... (aici m-am luat putin de fotograf)
Nu pot sa ignor ce ai scris, si nici eu nu caut polemici sau flame, dar cred ca m-ai inteles gresit, sau ai interpretat gresit ceea ce am scris anterior.
Nu am criticat fotograful/cameramanul, poza/filmuletul sau munca acestuia, ci lipsa de cunostinta pe domeniul in care i s-a cerut unui om sa jurizeze. (asta suna si mai incurcat)...
Si probabil ca ai mers acolo din pura pasiune pentru fotografie si auto... pacat ca nu ai facut poze mai multe, sa vedem prin ele "atmosfera" de acolo...
Daca te-ai fi dus in calitate de fotograf profesionist, si daca ma pricepeam foarte bine in arta foto, probabil ti-as fi criticat munca, in schimb nu fac altceva decat sa ma delectez si eu ca multi altii, cu pozele si filmuletele facut de voi.
Din nou, bravo.

@dszenci... pai sa comentezi, dar fa-o constructiv... eu zic ca am comentat numai la obiect, pe fapte (virtuale).

Aceasta postare a fost editata de Diesel: 17 March 2011 - 10:37 PM

0

#153 Useril este offline   Daemonus Modelus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 421
  • Inregistrat: 21-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Craiova, Dolj

Postat 18 March 2011 - 12:59 PM

Nu are sens sa continuam polemica putem discuta pana maine. Pana una alta, una ai vrut sa spui si alta ai scris. Despre aparate foto putem discuta 1000 de ani, ce pot si ce nu pot face. Conditiile dificile la care s-a facut referire vizau mai degraba la pozitionarea fotografului, nu lumina slaba sau prea puternica etc. Cam greu sa faci o fotografie acolo reusita si sa nu stai pe ....burta (La drift ma refer). La filmare, destul de greu sa obtii o imagine stabila cat timp te afli in permanenta miscare, cu grija sa nu te impiedici de altii sau de obstacole.

Pana la urma fiecare a facut cum a putut. Important este ca se poate incropi o istorioara din fotografiile alea.

Gata ! Nu mai comentez !
Murdar poate....insa nu JEGOS !!!
0

#154 Useril este offline   fasconal 

  • ...si nu te doare capul !
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1241
  • Inregistrat: 15-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Tg Mures

Postat 18 March 2011 - 01:08 PM

Oricine isi poate expune parerea, asta-i esenta forumului. Din pareri/viziuni diferite trebuie sa se nasca (in general) ceea ce se numeste progres.
Ideal este, atunci cand ne exprimam propria parere s-o facem cu (si cu) diplomatie, sa nu deranjam pe altii/ceilalti. Uneori ne iese, alteori nu.
Nu va cunosc prea bine (@Diesel, @Daemonus modelus), v-am intanit la evenimente auto si-mi pareti amandoi niste oameni cat se poate de maturi, ancorati in realitatile cotidiene si pasionati entuziasti in ale automodelismului.
Sunt absolut convins ca daca v-ati intalni n-ati face decat sa va strangeti mainile, in semn de respect, pentru ca ati vedea unul la altul ceea ce am vazut eu la voi.
Fara semnatura...prietenii stiu de ce
0

#155 Useril este offline   Daemonus Modelus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 421
  • Inregistrat: 21-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Craiova, Dolj

Postat 18 March 2011 - 01:11 PM

Postare dubla....nu stiu ce s-a intamplat/
@fasconal - doar nu credeai ca ne scoatem "ficatii" unul altuia cand ne vom mai intalni. Sa fim realisti, in fond asta e un univers virtual unde fiecare are o imagine (care reflecta mai mult sau mai putin realiatea). Nu poti sa etichetezi un om drept "limitat" doar pentru ca nu are aceleasi pareri ca si tine. Poti sa contra argumentezi decat , si asta trebuie facuta intr-un alt cadru, pentru ca se duce dracului subiectul topicului....parerea mea.

Aceasta postare a fost editata de Daemonus Modelus: 18 March 2011 - 01:16 PM

Murdar poate....insa nu JEGOS !!!
0

#156 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 18 March 2011 - 06:54 PM

Vezi postareaDaemonus Modelus, la 18 March 2011 - 12:59 PM, a spus:

Important este ca se poate incropi o istorioara din fotografiile alea.


Exact de asta spuneam ca nu ai facut bine ca nu ai pozat tot ce ti-a iesit "in cale".
Cand ne intalnim, probabil ca vom bea o racoritoare pe langa masinute, sau printre.
Si cu tine Fasconal la fel, dar doar daca nu pilotezi, ca iti stiu glasul acum :)))
0

#157 Useril este offline   csabi 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 70
  • Inregistrat: 21-November 09
  • Gender:Male

  Postat 18 March 2011 - 11:06 PM

"o honda sau ce este (cu surf-ul)..."
"Referitor la Skyline-ul albastru cu placa de surf..."

Este doar un simplu Nissan S13.Iar fiind sezon de iarna avea un snowboard pe pavilion.
http://i937.photobucket.com/albums/ad219/csabiish/collage7.jpghttp://i937.photobucket.com/albums/ad219/csabiish/collage8.jpg
0

Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6


Raspuns rapid

  

6 useri citesc topicul
0 membri, 6 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro