Modelism - RHC Forum: Cuirasatul Bismarck - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 92 Pagini +
  • « Prima
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cuirasatul Bismarck Macheta statica din lemn scara 1:200

#2011 Useril este offline   RamsesII 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 92
  • Inregistrat: 15-January 04

Postat 15 January 2012 - 02:59 AM

Imi place cum ti-a iesit pupa, s-au imbinat frumos. Cele doua bucatele care fac trecerea nu sunt slefuite, nu?
0

#2012 Useril este offline   viobio 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 10-January 12

Postat 15 January 2012 - 10:20 AM

Ma poate ajuta cineva cu procurarea nr. 36,37,38,39 ?
0

#2013 Useril este offline   FullMetalJacket 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 02-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 January 2012 - 04:46 PM

Vezi postareaviobio, la 15 January 2012 - 10:20 AM, a spus:

Ma poate ajuta cineva cu procurarea nr. 36,37,38,39 ?

Cu respect te rugam sa postezi aceasta intrebare la sectiunea dedicata!

Emil
0

#2014 Useril este offline   valeriuciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 221
  • Inregistrat: 14-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Galati

Postat 15 January 2012 - 06:15 PM

Vezi postareaRamsesII, la 15 January 2012 - 02:59 AM, a spus:

Imi place cum ti-a iesit pupa, s-au imbinat frumos. Cele doua bucatele care fac trecerea nu sunt slefuite, nu?

In primele 3 poze sunt piesele primite in numarul 42 neslefuite iar in ultimele doua sunt slefuite...daca la ele te referi.

Numarul 43...

Fisiere atasate


0

#2015 Useril este offline   FullMetalJacket 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 02-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 January 2012 - 07:47 PM

Vezi postareavaleriuciprian, la 15 January 2012 - 06:15 PM, a spus:

In primele 3 poze sunt piesele primite in numarul 42 neslefuite iar in ultimele doua sunt slefuite...daca la ele te referi.
Numarul 43...

Salut!
Vad ca si la tine apare aceeasi problema cu piesa de rasina de la prova: marginile acesteia depasesc stratul al doilea de bordaj. Ma tem ca va trebui sa ajustam piesa ca sa se racordeze la profilul bordajului. In principiu, cel putin teoretic, stratul doi de bordaj trebuia sa fie peste piesele de rasina cam cu 0.2mm care urmau sa se piarda la slefuire. Se pare ca tolerantele de fabricare a acestor piese de rasina sunt cam mari. Sau am nimerit eu un rebut!
Cu stima!
Emil

Aceasta postare a fost editata de FullMetalJacket: 15 January 2012 - 07:47 PM

0

#2016 Useril este offline   valeriuciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 221
  • Inregistrat: 14-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Galati

Postat 15 January 2012 - 08:19 PM

Da Emil...piesa de rasina de la prova e mai "mare" decat corpul navei...dar eu cred ca voi umple cu chit pentru ca nu cred ca voi reusi sa slefuiesc intraga piesa de la prova astfel incat la final sa aiba forma actuala.
0

#2017 Useril este offline   RamsesII 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 92
  • Inregistrat: 15-January 04

Postat 15 January 2012 - 10:38 PM

Si la mine e la fel, e mai mare, pe alocuri chiar cu aproape 1mm. E pacat, pt ca e o portiune delicata din punctul de vedere al formei... de aceea nu prea ma pricep sa o slefuiesc, mai degraba incerc cu ceva baghete/chit sa aduc bordajul la nivelul ei... sau cel putin sa incerc...
0

#2018 Useril este offline   FullMetalJacket 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 02-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 January 2012 - 10:49 PM

Vezi postareavaleriuciprian, la 15 January 2012 - 08:19 PM, a spus:

Da Emil...piesa de rasina de la prova e mai "mare" decat corpul navei...dar eu cred ca voi umple cu chit pentru ca nu cred ca voi reusi sa slefuiesc intraga piesa de la prova astfel incat la final sa aiba forma actuala.

Vezi postareaRamsesII, la 15 January 2012 - 10:38 PM, a spus:

Si la mine e la fel, e mai mare, pe alocuri chiar cu aproape 1mm. E pacat, pt ca e o portiune delicata din punctul de vedere al formei... de aceea nu prea ma pricep sa o slefuiesc, mai degraba incerc cu ceva baghete/chit sa aduc bordajul la nivelul ei... sau cel putin sa incerc...

Am tot stat (stramb) sa judec (sper ca: drept) si cred ca voi folosi o combinatie dintre slefuit si chituit. Intre timp am mai pilit putin piesa de rasina (fata care se lipeste de coasta) si sa zicem ca diferenta a mai scazut putin. Pe alocuri este aproape la nivelul stratului doi dar sunt zone unde diferenta este inca mare. Acolo voi umple cu chit, dar ma gandesc daca nu pot sa pun acolo un al treilea strat de baghete subtiate corespunzator (in "pana") din resturile de la stratul al doilea. Mai las idea asta sa se "coaca" vreo doua zile sa vedem ce iese!
Cu stima!
Emil

Aceasta postare a fost editata de FullMetalJacket: 15 January 2012 - 10:52 PM

0

#2019 Useril este offline   vali123 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 41
  • Inregistrat: 13-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu

Postat 16 January 2012 - 11:24 AM

salut baieti.

cineva mi-a dat o idee si anume ca peste al doilea strat de baghete sa folosesc in loc de chit rasina care se foloseste la fibra de sticla.umple gaurile, se poate slefui , se poate vopsi.se da cu pensula si se slefuieste.ce spuneti?ce ma sfatuiti?
0

#2020 Useril este offline   lucas2 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 28-July 11

Postat 16 January 2012 - 11:51 AM

Salut baieti
eu cred ca piesa de rasina este prea mare la toata lumea dar la mine este si putin descentrata adica partea din dreapta fata de axul central este mai mare decat partea stanga deci e obligatoriu slefuirea ei
multumesc
0

#2021 Useril este offline   RamsesII 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 92
  • Inregistrat: 15-January 04

Postat 16 January 2012 - 11:58 AM

Cred ca solutia data de Emil e cea mai normala.
0

#2022 Useril este offline   Mishulica 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 124
  • Inregistrat: 12-September 11
  • Gender:Not Telling

Postat 16 January 2012 - 01:31 PM

Salutare colegi de suferinta!
Daca erati atenti, acum ceva vreme s-a tot discutat de aceasta problema...........daca dadeati atentie anumitor postari, acum nu mai aveati aceste probleme........si eu am avut aceasta problema si am remediat-o inca de atunci.........o sa postez pozele cu prora si pupa navei mele si o sa vedeti cum s-au asezat toate.
Spor la rectificari,
Mircea

P.S.:sfatul meu este sa incercati sa dezlipiti piesa cu pricina si sa incercati sa rectificati problema prin taierea ei pe mijloc si slefuirea suprafetei de sprijin pana cand aceasta vine in rand cu puntea cu tot cu piesa rectificata in nr. 43


viobio ....... suna-ma si sa vedem cum te pot ajuta cu problema ta......FullMetalJacket vrea sa spuna ca exista un topic special cu aceste probleme........se numeste numere pierdute
0

#2023 Useril este offline   FullMetalJacket 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 02-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 January 2012 - 05:00 PM

Vezi postareaMishulica, la 16 January 2012 - 01:31 PM, a spus:

Salutare colegi de suferinta!
Daca erati atenti, acum ceva vreme s-a tot discutat de aceasta problema...........daca dadeati atentie anumitor postari, acum nu mai aveati aceste probleme........si eu am avut aceasta problema si am remediat-o inca de atunci.........o sa postez pozele cu prora si pupa navei mele si o sa vedeti cum s-au asezat toate.
Spor la rectificari,
Mircea
P.S.:sfatul meu este sa incercati sa dezlipiti piesa cu pricina si sa incercati sa rectificati problema prin taierea ei pe mijloc si slefuirea suprafetei de sprijin pana cand aceasta vine in rand cu puntea cu tot cu piesa rectificata in nr. 43

Mircea!!!... E vorba de piesa de la nr 43!!! Aia este alta treaba mai veche!

Emil :clapping:

Aceasta postare a fost editata de FullMetalJacket: 16 January 2012 - 05:01 PM

0

#2024 Useril este offline   Mishulica 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 124
  • Inregistrat: 12-September 11
  • Gender:Not Telling

Postat 16 January 2012 - 08:14 PM

Vezi postareaFullMetalJacket, la 16 January 2012 - 05:00 PM, a spus:

Mircea!!!... E vorba de piesa de la nr 43!!! Aia este alta treaba mai veche!

Emil :clapping:

Asa este Emil!
Eu ma refeream la cei care se vaita de piesa de rasina de deasupra fiindca iese prea mult in laterale.......cat despre piesa din nr 43 nici nu pot vorbi fiindca nu am terminat cu stratul doi de bordaj si nu stiu ce o sa iasa..........am studiat un pic problema si ai dreptate in mare parte........daca slefuiesti din partea care se lipeste de coasta puteti obtine o forma un pic mai subtire si deci la dimensiunile stratului doi de bordaj.......se pare ca piesa este un pic cam mare.........eu am cumparat doua numere si sunt la fel de mari........deci.......nu cred ca este vorba de rebut aici ci de forma lor de turnare un pic cam mare........varianta b ar fi aceea sa "disecati" piesa in doua, sa slefuiti simultan din peretii interiori dar cred ca este un pic de munca si de ce nu ......de finete.
cum am promis cateva poze cu piesele din placaj de 1 mm care se aseaza destul de bine la cele de rasina.........sper ca in acest week-end sa termin cu stratul doi si sa reusesc sa lipesc si piesa din nr. 43
Spor la treaba,
Mircea




P.S.: am potrivit de proba piesa din nr. 43 si intr-adevar iese destul de bine in afara stratului doi acolo unde am reusit sa il lipesc

Aceasta postare a fost editata de Mishulica: 16 January 2012 - 08:17 PM

0

#2025 Useril este offline   RamsesII 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 92
  • Inregistrat: 15-January 04

Postat 16 January 2012 - 11:02 PM

Pe aceasta pagina nu ne "vaitam" decat de piesa din numarul 43. Prefer totusi sa cred ca aici este un forum in care se dau solutii la probleme pe care eu, cel putin, ca incepator, si altii ca mine, le intampina... nu un forum de "vaicareli".

Aceasta postare a fost editata de RamsesII: 16 January 2012 - 11:03 PM

0

#2026 Useril este offline   RamsesII 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 92
  • Inregistrat: 15-January 04

Postat 16 January 2012 - 11:30 PM

Pe de alta parte, mor de ciuda cand vad ce e in poza 4 :)) E perfect.
0

#2027 Useril este offline   FullMetalJacket 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 02-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 January 2012 - 10:16 AM

Vezi postareaRamsesII, la 16 January 2012 - 11:02 PM, a spus:

Pe aceasta pagina nu ne "vaitam" decat de piesa din numarul 43. Prefer totusi sa cred ca aici este un forum in care se dau solutii la probleme pe care eu, cel putin, ca incepator, si altii ca mine, le intampina... nu un forum de "vaicareli".

Si abia acum te-ai prins ca acesta este un forum de vaicareli !!! Asa suntem noi niste plangaciosi. :)
Cu vaiete si bocete!
Emil
PS. Daca citeai si restul , bagai de seama ca s-au discutat si ceva solutii la "vaicarelile" noastre, dar iti promitem solemn ca pe urmatoarea pagina ne vom vaita doar de problemele aparute la nr 44.  

Aceasta postare a fost editata de FullMetalJacket: 17 January 2012 - 10:20 AM

0

#2028 Useril este offline   Mishulica 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 124
  • Inregistrat: 12-September 11
  • Gender:Not Telling

Postat 17 January 2012 - 10:16 AM

Vezi postareaRamsesII, la 16 January 2012 - 11:30 PM, a spus:

Pe de alta parte, mor de ciuda cand vad ce e in poza 4 :)) E perfect.


Multumesc frumos.......nu e tarziu sa faci sa fie la fel........
Spor la treaba!
Mircea
0

#2029 Useril este offline   RamsesII 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 92
  • Inregistrat: 15-January 04

Postat 17 January 2012 - 10:43 AM

Eeeiii.. ma vaicaream si eu putin :) Mi se paruse ca Mircea a fost putin ironic cu incepatorii care se vaita :drinks: Imi cer scuze daca nu e asa.

Oricum, n-am lipit nimic inca, nici macar piesa de rasina de deasupra de la prora (numarul 22 parca), nici piesele din numarul 42, 43. Ma tot invart pe langa el si ma uit din toate unghiurile sa gasesc solutia salvatoare :) Nu ma grabesc deloc.

Aceasta postare a fost editata de RamsesII: 17 January 2012 - 10:44 AM

0

#2030 Useril este offline   FullMetalJacket 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 02-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 January 2012 - 11:20 AM

Vezi postareaRamsesII, la 17 January 2012 - 10:43 AM, a spus:

Eeeiii.. ma vaicaream si eu putin :) Mi se paruse ca Mircea a fost putin ironic cu incepatorii care se vaita :) Imi cer scuze daca nu e asa.
Oricum, n-am lipit nimic inca, nici macar piesa de rasina de deasupra de la prora (numarul 22 parca), nici piesele din numarul 42, 43. Ma tot invart pe langa el si ma uit din toate unghiurile sa gasesc solutia salvatoare :) Nu ma grabesc deloc.

Stai linistit incepetori suntem cu totii (inclusiv subsemnatul - si nu glumesc deloc cand zic asta). Bine faci ca nu te grabesti. Eu ezit de 3 zile sa lipesc piesa de la 43, poate, poate imi vine o idee mai buna. Deocamdata o mai las la dospit.

Apropos de piesa de la 22, am unele dubii daca am procedat corect cand am taiat-o. Acum nu mi se mai potrivesc urechile ancorei cu puntea. E ceva putred in Danemarca cu piesele astea de rasina. Sunt destul de grosolan facute. Sincer sunt tentat sa ma apuc sa le torn eu din rasina. Ma voi interesa cum stam cu materialele si tehnologia pe aici prin tara.


Spor la treaba!

Emil
0

#2031 Useril este offline   RamsesII 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 92
  • Inregistrat: 15-January 04

Postat 17 January 2012 - 12:01 PM

Exista materiale si se pot turna... dificila mi se pare realizarea matritei...
0

#2032 Useril este offline   lucas2 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 28-July 11

Postat 17 January 2012 - 01:03 PM

Salut prieteni de suferinta
uitandu-ma pe you tube am descoperit ca aseasi problema au avut-o si rusi
si cred ca ei au slefuit-o pt ca a devenit mai subtire apoi
mersi
0

#2033 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 17 January 2012 - 04:11 PM

Vezi postareavali123, la 16 January 2012 - 11:24 AM, a spus:

salut baieti.

cineva mi-a dat o idee si anume ca peste al doilea strat de baghete sa folosesc in loc de chit rasina care se foloseste la fibra de sticla.umple gaurile, se poate slefui , se poate vopsi.se da cu pensula si se slefuieste.ce spuneti?ce ma sfatuiti?

Daca folosesti rasina fara tesatura de fibra de sticla,devine foarte casanta,crapa,etc.
flying is my life...
0

#2034 Useril este offline   spike 2 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 96
  • Inregistrat: 07-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti(Militari)

Postat 17 January 2012 - 08:22 PM

Observ ca toti ati finisat si lipit derivele; eu inca nu sunt lamurit cat se finiseaza.Pana cand marginea devine "ascutita" sau ~2 mm? Cu ce le-ati lipit? Cu poxipol sa stai ~ 10 minute la pozitie cam greu.

Aceasta postare a fost editata de spike 2: 17 January 2012 - 08:25 PM

0

#2035 Useril este offline   Zânu' 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 46
  • Inregistrat: 09-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Motoare, Airsoft, Fotografie, Grafica

Postat 18 January 2012 - 02:12 PM

Vezi postareavali123, la 16 January 2012 - 11:24 AM, a spus:

salut baieti.

cineva mi-a dat o idee si anume ca peste al doilea strat de baghete sa folosesc in loc de chit rasina care se foloseste la fibra de sticla.umple gaurile, se poate slefui , se poate vopsi.se da cu pensula si se slefuieste.ce spuneti?ce ma sfatuiti?


In plus fata de ce spune silviu66, nu stiu nici cat de bine o sa adere rasina la lemnul nostru.
Eu unul am gasit un chit pentru lemn la marele magazin de bricolaj de langa Orhideea, cu care am facut si cateva probe. Este bun inclusiv pentru dat intre cele doua straturi de bordaj, adezivul aderand excelent.
Cand ajung acasa pun o poza cu maglavaisu'.
Daca ai chef de facut "creme" pentru coca navei, poti face un amestec de aracet cu rumegus foarte fin, a mai spus cineva p'aici.


P.S. Ca tot am vorbit de straturile de bordaj, si voi ati avut zone cu spatii pe verticala intre filele primului strat? Sau e doar lipsa mea de indemanare? Eu am spatii si de 0,5 - 0,7 mm in zona de curbura a coastelor.
Atata timp cat ma voi putea misca, atata timp cat va mai fii un dac care va vrea sa traieasca liber, ne vom bate pentru acest pamant. Bun si frumos. Daca nu mai avem cetati, ne vom bate in ruinele lor. Si cand va mai fi o singura palma de pamant, pe care sa putem sta in picioare.. ne vom bate pentru palma acea. Aceasta e legea! Singura, alta nu cunosc.
0

#2036 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 18 January 2012 - 03:31 PM

De doua luni mestec problema,iar azi m-am hotarat.Acopar cu tesatura de fibra de 25g/mp pe exterior toata coca(partial si din cauza LENEI de a executa calafatuirea cum scrie la carte!!),dar cu aceasta ocazie rezolv si problema etravei discutata mai sus.
@zanu'
-la tesatura de fibra se pot folosi doua tipuri de rasini- poliesterica si epoxydica.
Rasina epoxydica prinde si pe lemnul de tei foarte bine,si pe kitul de lemn/cutit pe care il folosesc multi care citesc acest subiect,in timp de in privinta rasinii poliesterice am rezerve mari.
Cand o sa incep operatiunea o sa pun poze daca intereseaza pe cineva,momentan ma aflu stadiul din pozele de mai jos.

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  1.jpg (239.58K)
    Number of downloads: 446
  • Fisier atasat  2.jpg (254.02K)
    Number of downloads: 443
  • Fisier atasat  3.jpg (262.03K)
    Number of downloads: 486

flying is my life...
0

#2037 Useril este offline   viobio 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 10-January 12

Postat 18 January 2012 - 08:11 PM

Vezi postareaMishulica, la 16 January 2012 - 01:31 PM, a spus:

Salutare colegi de suferinta!
Daca erati atenti, acum ceva vreme s-a tot discutat de aceasta problema...........daca dadeati atentie anumitor postari, acum nu mai aveati aceste probleme........si eu am avut aceasta problema si am remediat-o inca de atunci.........o sa postez pozele cu prora si pupa navei mele si o sa vedeti cum s-au asezat toate.
Spor la rectificari,
Mircea

P.S.:sfatul meu este sa incercati sa dezlipiti piesa cu pricina si sa incercati sa rectificati problema prin taierea ei pe mijloc si slefuirea suprafetei de sprijin pana cand aceasta vine in rand cu puntea cu tot cu piesa rectificata in nr. 43


viobio ....... suna-ma si sa vedem cum te pot ajuta cu problema ta......FullMetalJacket vrea sa spuna ca exista un topic special cu aceste probleme........se numeste numere pierdute


Da-mi te rog un nr.de telefon. Imi mai trebuie 37 si 38
0

#2038 Useril este offline   Zânu' 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 46
  • Inregistrat: 09-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Motoare, Airsoft, Fotografie, Grafica

Postat 18 January 2012 - 10:28 PM

Vezi postareaSILVIU66, la 18 January 2012 - 03:31 PM, a spus:

De doua luni mestec problema,iar azi m-am hotarat.Acopar cu tesatura de fibra de 25g/mp pe exterior toata coca(partial si din cauza LENEI de a executa calafatuirea cum scrie la carte!!),dar cu aceasta ocazie rezolv si problema etravei discutata mai sus.
@zanu'
-la tesatura de fibra se pot folosi doua tipuri de rasini- poliesterica si epoxydica.
Rasina epoxydica prinde si pe lemnul de tei foarte bine,si pe kitul de lemn/cutit pe care il folosesc multi care citesc acest subiect,in timp de in privinta rasinii poliesterice am rezerve mari.
Cand o sa incep operatiunea o sa pun poze daca intereseaza pe cineva,momentan ma aflu stadiul din pozele de mai jos.


Sincer pe mine ma intereseaza, mai ales pentru faptul ca e prima mea nava si nu vreau sa aiba soarta adevaratului Bismarck. M-ar interesa sa spui si de unde ai luat materialele, cum se prepara si intreg procesul tehnologic de incarcare/slefuire (in special granulatiile pt smirghel).

Spor
Atata timp cat ma voi putea misca, atata timp cat va mai fii un dac care va vrea sa traieasca liber, ne vom bate pentru acest pamant. Bun si frumos. Daca nu mai avem cetati, ne vom bate in ruinele lor. Si cand va mai fi o singura palma de pamant, pe care sa putem sta in picioare.. ne vom bate pentru palma acea. Aceasta e legea! Singura, alta nu cunosc.
0

#2039 Useril este offline   leonard71 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 128
  • Inregistrat: 09-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Medgidia, Romania

Postat 19 January 2012 - 06:31 PM

Salutare!

Intrebare intrebatoare! Ce credeti ca e mai bine de folosit la lipirea pieselor 208 si 209 ? Bicomponent sau ”batranul” SuperGlue?

Toate bune!

Leo

0

#2040 Useril este offline   Mishulica 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 124
  • Inregistrat: 12-September 11
  • Gender:Not Telling

Postat 19 January 2012 - 06:49 PM

Vezi postarealeonard71, la 19 January 2012 - 06:31 PM, a spus:

Salutare!

Intrebare intrebatoare! Ce credeti ca e mai bine de folosit la lipirea pieselor 208 si 209 ? Bicomponent sau ”batranul” SuperGlue?

Toate bune!

Leo



Salut!
Parerea mea este sa lipesti cu bicomponent.....superglue nu prea il vad sa adere la piesele de plastic.
Stima,
Mircea
P.S.: eu o sa folosesc BisonKit Universal la tub.....cica are aplicabilitate in toate......sper sa nu ma insel.....mai scrie pe el SUPER STRONG BONDS INSTANTLY
0

Arata acest topic


  • 92 Pagini +
  • « Prima
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

28 useri citesc topicul
0 membri, 28 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro