Modelism - RHC Forum: free energy?!... - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

free energy?!...

#1 Useril este offline   h3x_your_nightmare 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 26
  • Inregistrat: 08-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Targu-Jiu

  Postat 16 June 2010 - 11:59 AM

http://www.youtube.c...h?v=8XqWvE_CpU4 uitati-va la asta...ce parere aveti? credeti ca e adevarat? credeti ca poate fi folosita ideea, in cazul in care functioneaza, pt a actiona o pompa, un generator sau orice altceva? imi cer scuze daca s-a mai discutat sau daca pare o prostie.
0

#2 Useril este offline   Ahernar 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 739
  • Inregistrat: 20-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 June 2010 - 12:41 PM

Vezi postareah3x_your_nightmare, la Jun 16 2010, 12:59 PM, a spus:

http://www.youtube.c...h?v=8XqWvE_CpU4 uitati-va la asta...ce parere aveti? credeti ca e adevarat? credeti ca poate fi folosita ideea, in cazul in care functioneaza, pt a actiona o pompa, un generator sau orice altceva? imi cer scuze daca s-a mai discutat sau daca pare o prostie.


Tot ce tine de "free energy" e o prostie din punctul meu de vedere , dar in caz ca exista zpm -uri & stuff si apar filme cu asa ceva macar analizati-le sa nu fie nici o indoiala de frauda . Adica in cazul de mai sus sa se vada toata masa , sa nu cumva sa existe sub ea un magnet gigantic care se invarte , sa nu fie tangential cu rotorul un curent puternic de aer , soclul in care intra rotorul sa nu fie dotat cu un motoras si baterie , etc . Ca sa nu zic ca daca cineva se chinuie cu adevarat poate sa faca pe youtube un film care sa demonstreze ca sabiile laser exista :
http://www.youtube.c...-k&feature=fvst
HK500GT ,EZGlider twin ,Mini Tricopter
0

#3 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9329
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 16 June 2010 - 12:52 PM

Este o frauda. Nu se pune problema de a actiona ceva, mai mult, nu poate fi capabil de a compensa infimele frecari din rulmenti si cu aerul.

Aceasta postare a fost editata de dan_mitea: 16 June 2010 - 12:53 PM

0

#4 Useril este offline   charlie 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 765
  • Inregistrat: 31-May 04

Postat 17 June 2010 - 07:56 AM

bah...aia care fac "motoarele" astea nu au auzit de perpetum mobile....si sigur nici nu stiu ca este de doua spete.
0

#5 Useril este offline   EugenS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1262
  • Inregistrat: 08-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 June 2010 - 08:30 AM

Domnilor, oricare dintre noi poate obtine energie gratis. Nici macar nu este foarte complicat. Se iau doi conductori ( sau trei daca ai nevoie de trifazic ), o scara, un cleste pentru desizolat si eventual, ceva banda izolatoare. Utilizant cele de mai sus te urci pe stalpul din fata casei sau a blocului in care locuiesti si te conectezi direct la reteaua furnizorului de electricitate.

Vedeti ca se poate.

Succes
The 5 P's theory : Proper Preparation Prevents Poor Performance.
0

#6 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9329
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 17 June 2010 - 01:02 PM

Nici macar acea energie nu este gratuita. Conductorii, scara, cleste, banda izolatoare, timpul pierdut, etc. Este, doar, ieftina. Daca esti prins, devine foarte scumpa.

Aceasta postare a fost editata de dan_mitea: 17 June 2010 - 01:04 PM

0

#7 Useril este offline   h3x_your_nightmare 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 26
  • Inregistrat: 08-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Targu-Jiu

Postat 18 June 2010 - 07:33 PM

Vezi postareadan_mitea, la Jun 17 2010, 02:02 PM, a spus:

Nici macar acea energie nu este gratuita. Conductorii, scara, cleste, banda izolatoare, timpul pierdut, etc. Este, doar, ieftina. Daca esti prins, devine foarte scumpa.

asta asa e...si daca nu ai cu ce sa platesti...oooooooooooooooooooooooooooooooooooooo...nu se merita sa ajungi fetitza unor parnaiasi :lol:
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro