Modelism - RHC Forum: Flasher 450 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7

Flasher 450 clona t-rex

#181 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 01 December 2009 - 10:07 AM

Vezi postareaTUROK, la Nov 30 2009, 11:41 PM, a spus:

Parca erai dezamagit!!!... AVEAI DEJA LA EL MOTOR ALIGN! ASA SA INTELEG CA AI AFIRMAT ... :lol:


Motorul este Align 430 X si nu este suficient. Daca era 430 XL era O.K. Am comandat Align 430 SP.

Dezamagit inca sunt. Tu nu ? Inseamna ca inca nu te-ai prins ca ai platit un frame cu pret foarte mare ( cel putin la clona lui 500 pe cae o ai )
Daca nu ai vazut vinde, Morph modelul original de 500 cu apoape cat ai ajuns tu la clona.

Uite poza daca nu ma crezi :

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Picture_012.jpg
  • Imagine atasata: Picture_011.jpg
  • Imagine atasata: Picture_010.jpg
  • Imagine atasata: Picture_013.jpg

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#182 Useril este offline   rad_gaby 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 19-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Botosani

Postat 02 December 2009 - 08:08 AM

Vezi postareaREAL DESIGN, la Nov 30 2009, 08:16 PM, a spus:

sau sa prajim ESC - ul - desi este Align


Si daca-i Align ce? Ai impresia ca ala este tata tuturor esc-urilor? Vezi ca sunt o gramada de dezamagiti de governor-ul jigarit si soft startul indoielnic si.....

Pai da, daca-i Align, pai sigur, pai e cel mai tare frate, nu se poate arde pentru ca-i Align, cine a mai vazut esc Align terminat ?!

Vezi ca cel putin la electronica mai sunt si alte firme.... (nu scrie Align pe ele dar poate merita sa incerci)

Bafta.
0

#183 Useril este offline   nen77 

  • --tadadam--
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1566
  • Inregistrat: 08-March 06

Postat 02 December 2009 - 11:00 AM

Vezi postarearad_gaby, la Dec 2 2009, 08:08 AM, a spus:

Si daca-i Align ce? Ai impresia ca ala este tata tuturor esc-urilor? Vezi ca sunt o gramada de dezamagiti de governor-ul jigarit si soft startul indoielnic si.....

Pai da, daca-i Align, pai sigur, pai e cel mai tare frate, nu se poate arde pentru ca-i Align, cine a mai vazut esc Align terminat ?!

Vezi ca cel putin la electronica mai sunt si alte firme.... (nu scrie Align pe ele dar poate merita sa incerci)

Bafta.



cred ca ai inteles gresit ce a spus R.D.
Escurile align au probleme , asa e dar de obicei merg bine cu motoarele align si ce face toti bani e soft startul care le cam lipseste concurentelor "made in china"

pana la urma R.D. a subliniat o chestie daca te pui sa bibilesti o clona e posibil sa ajungi cu ea la un pret mai mare ca al unui original.Insa sunt convins ca echipat cu motor decent(scorpion , neu , medusa etc)- si o clona face asa cum o asamblezi-out of the box "trei D" foarte bine, in timp fiabilitatea va lasa de dorit. E evident ca trebuie sa se regaseasca undeva diferenta de pret .
West Hobby Team
Van kit conversie T-rex 250e in 700Nitro
0

#184 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 02 December 2009 - 11:55 AM

Vezi postarearad_gaby, la Dec 2 2009, 08:08 AM, a spus:

Si daca-i Align ce? Ai impresia ca ala este tata tuturor esc-urilor? Vezi ca sunt o gramada de dezamagiti de governor-ul jigarit si soft startul indoielnic si.....

Pai da, daca-i Align, pai sigur, pai e cel mai tare frate, nu se poate arde pentru ca-i Align, cine a mai vazut esc Align terminat ?!

Vezi ca cel putin la electronica mai sunt si alte firme.... (nu scrie Align pe ele dar poate merita sa incerci)

Bafta.


- Soft startul este foarte bun - chiar ma pacalit : la un moment dat am decolat si dupa 2 min am aterizat si am vrut sa il ridic imediat mai brusc putin , in normal mode - surpriza - protectia de la soft start nu ma lasa si am crezut ca sa dus pack-ul . Am repetat figura de 2 -3 ori si am zis " ce pack-uri proaste am " desi erau FlightPower.
- Governor-ul este dezactivat.

Am sus ca este Align nu pentru ca ar fi cele mai bune din lume ci doar pentru ca pe cel chinezesc nici nu l-am cumparat ( costa doar 50 ron si vanzatorul , foarte corect de altfel mi-a spus ca nu il recomanda decat pentru hover si ceva ture ).
Daca eram convins ca Align este " the best " ii puneam pinion cu 100 de dinti de se dezmembrau palele in aer nu ma temeam de cel cu 14 sau 15 " coltisori " .

Dar asa cum Nen sa " prins " eu am vrut sa vad daca clona tine macar ceva vreme ( nu am pretentia sa tina cat originalul ) sau dai 400 ron doar pentru frame iar restul le pui tot de la Align. Pe langa costul in plus mai ai si nemultumirea ca ducandu-te la camp in loc sa consumi cateva pack-uri si sa te relaxezi trebuie sa pleci acasa sa faci comanda sa astepti si sa incepi sa surubaresti la el.

Pana acum a tinut , deci fata sau alaturi de alte clone este destul de O.K. repet pana acum - adica cam 10-12 zboruri.
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#185 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 13 December 2009 - 09:38 AM

Am luat motor nou 430SP Brushless Motor(3700KV) pentru clona dar am descoperit alta problema si anume : bucsa de la tail control set are joc pe axul de
la rotorul de coada si daca blochez tija de la servo coada si misc de palele de la coada acestea isi modifica unghiul destul de mult - exact cat permite jocul .
Banuiesc ca nu e bine, neavand precizie si raspuns promp la comenzile de coada. Am verificat la T-REX 600 si la MiniTitan SE si nu are joc piesa respectiva.
Am cautat la toti distribuitorii din tara dar nu au aceasta piesa. Stie cineva unde pot gasi, sau are cineva una de la un heli ramas doar pt. piese ?

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: TREX.jpg

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 13 December 2009 - 09:39 AM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#186 Useril este offline   cornel parscov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 550
  • Inregistrat: 05-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 December 2009 - 11:26 AM

Daca nu gasesti in tara ia din Anglia. Vine in 4-5 zile direct in cutia postala.

Aceasta postare a fost editata de cornel parscov: 13 December 2009 - 11:27 AM

* Logo 400 V-Bar
0

#187 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8306
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 December 2009 - 04:27 PM

La heliguy pare sa fie asta:

http://www.heliguy.com/Electric-RC-Helicop...Pitch-Assembly/

costa 17.58 EUR cu tot cu transport (dar vine repede)

Aparent tie iti trebuie numai asta:

http://www.readyheli.com/HS1281_Tail_Shaft...50_p/hs1281.htm

care e ieftina dar nu se gaseste la heliguy

Stefan
0

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro