Modelism - RHC Forum: RECORDURI F.P.V. - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

RECORDURI F.P.V.

#151 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19169
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 09 November 2013 - 09:40 AM

Nu se pune, iesisei afara din tara, vad Dunarea :p :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#152 Useril este offline   takeoff 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1029
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Calarasi
  • Interests:Elicoptere,elicoptere,elicoptere si apoi tot ce zboara...

Postat 09 November 2013 - 10:33 AM

Bravoo,Marius!!!
0

#153 Useril este offline   marcelmarius9 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 159
  • Inregistrat: 03-September 08
  • Gender:Male
  • Location:ALEXANDRIA

Postat 09 November 2013 - 05:59 PM

Vezi postareamarcelmarius9, la 09 November 2013 - 02:01 AM, a spus:

04.11.2013 Record personal F.P.V. de distanta : 27 km + 27 km


Aripa zburatoare X5 , Li-Po 3s 10.000 mAh,Tx video 5.8 Ghz 1W , RC- FrSky 2.4 Ghz + antena patch 18 dB
Camera video - Pixim Seawolf
Timp de zbor – 60 minute (33 min dus/27 min intors)
Viteza medie - 54 km/h (49 km/h dus/58 km/h intors)
Consum total 7589 mAh (4809 mAh dus/2780 mAh intors)
Consum mediu/km = 140.5 mAh
Consum mediu/minut = 125.43 mAh
Altitudine maxima 1000 m.


Alte detalii am postat pe: http://www.medicina-...iei.com/X5.html
0

#154 Useril este offline   costi_n 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 338
  • Inregistrat: 30-November 10
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 11 November 2013 - 07:25 PM

Cresterea puterii de emisie de la 200mw (23dBm) la 1w(30dBm) in mod normal ar trebui sa dubleze range-ul. Undeva in setup-ul dvs. exista o pierdere de 3-4 db. As incerca un alt receptor sau as masura emitatorul ala de 1w. Spun asta pentru ca am avut pe mana un emitator de 1w(chinezesc) care nu avea decat 26dBm (400mw). La 27de km cu 1W la emisie imaginea ar trebui sa fie mult mai buna.

Aceasta postare a fost editata de costi_n: 11 November 2013 - 07:25 PM

0

#155 Useril este offline   marcelmarius9 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 159
  • Inregistrat: 03-September 08
  • Gender:Male
  • Location:ALEXANDRIA

Postat 11 November 2013 - 11:50 PM

Vezi postareacosti_n, la 11 November 2013 - 07:25 PM, a spus:

Cresterea puterii de emisie de la 200mw (23dBm) la 1w(30dBm) in mod normal ar trebui sa dubleze range-ul. Undeva in setup-ul dvs. exista o pierdere de 3-4 db. As incerca un alt receptor sau as masura emitatorul ala de 1w. Spun asta pentru ca am avut pe mana un emitator de 1w(chinezesc) care nu avea decat 26dBm (400mw). La 27de km cu 1W la emisie imaginea ar trebui sa fie mult mai buna.


Sunt de acord cu concluzia dar cred ca pierderile cele mai mari ar fi:


1. Antenele pentru 5.8 GHz nu sunt acordate exact pe canalul respectiv ( aici mai este de lucru)
2 Altitudinea a fost destul de mica raportat la distanta (1 grad la 27000 m). Ideal ar fi fost 9-10 grade iar intoarcerea prin planare cu motorul oprit.Asta ar fi presupus o altitudine de peste 5000 m la 27 km , cea ce in aceasta perioada mi se pare dificil de atins.
3. Conditiile atmosferice influenteaza destul de mult in 5.8 Ghz la aceste distante. Cu cateva zile inainte,in conditii de umiditate ceva mai ridicata, cu acelasi sistem video, la 6 km imaginea receptionata era inutilizabila.
4. In anumite zone ,inexplicabil , semnalul video scade dramatic (la 8-9 km distanta am intalnit o astfel de zona)
5. Softul pe care-l folosesc pentru editare (pinnacle 14 Hd) - cred ca nu e cel mai bun
6. Prin conversie youtube ii scade calitatea destul de mult.


Concluzia mea ar fi:trebuiesc foarte multe sa se potriveasca pentru ca totul sa se termine cu bine dupa 54 km.

Aceasta postare a fost editata de marcelmarius9: 11 November 2013 - 11:53 PM

0

#156 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 14 April 2014 - 09:34 AM

Iaca am intrat si eu in cursa cifrelor,telul meu este sa imping sistemul de 5,8g la 35km-40km.Mai mult de atat nu cred ca se poate face pe 5,8(haha,imi amintesc cand am inceput ca vreau doar un kmhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/biggrin.gif).
Sunt insa in cautare de o platforma(model) capabila de un asemenea zbor,70km pentru o spuma chinezeasca(art-tech diamond 1800) este mult.In clipa de fata consum cam 140 mah/km dar marea buba bubonica este ca nu mai am unde sa pun baterii mai mari,poate daca bag drujba in fuselaj,un 3s 10000mah ar fi la limita teoretic (si boy,nu incape nici un 3s 4000 in model) sa nu mai zic de greutate care deja ar trage la 2kg(acum e la 1,3kg)
Pe video voi folosi(sau asta am acuma in caphttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gif, o sa vad pe masura ce inghit kilometrii) 2 receptoare rc305 cu diversity,una cu un helix in 5 spire si parabolica si celalalt un helix in 14 spire,pe avion va fi un vtx de 200mw si CL(trebuie sa fac un CL calumea si cat mai acordat).Daca nu o sa tina treaba cu video nu-i bai,am un vtx de 2,5w pe drumhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/lazy.gif.
Pe RC voi folosi FRsky+booster 5W+...nu stiu inca ce antena.Am deja un patch de 7db cu care am facut 4km fara booster si inca mai merge ceva daca pun antene mai bune pe receptie RC.


E vre-un stil anume care da eficienta maxima la zburat?Urcat si planat?Mers incetisor,la "relanti"?Viteza mare?Un model deosebit,care nu costa cat o masina SH?
0

#157 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19169
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 14 April 2014 - 11:58 AM

Nea Gigi, daca citesti pe aici, te rog eu, scoate din priza iepurasu' Duracell, ca altfel nu stiu ce fac... il denuntz la politia aeriana :D
... cu picioarele pe pamant ...
0

#158 Useril este offline   drdream 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 614
  • Inregistrat: 29-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Tot ce zboara

Postat 14 April 2014 - 02:16 PM

Vad ca marcelmarius foloseste o aripa - nu crezi ca e o idee buna pentru recorduri?

il rogi pe dululutu sa iti faca o aripa de 1.6-2.2 m si ai rezolvat ieftin problema.
faci lacase de baterie pentru 10-12.000 mah si gata
0

#159 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 14 April 2014 - 03:48 PM

Am avut aripa zburatoare de la dansul dar nu e ceea ce vreau pt ca e foarte greu de carat la camp si nici nu prea pot folosi autopilotul care-l am acuma.
0

#160 Useril este offline   drdream 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 614
  • Inregistrat: 29-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Tot ce zboara

Postat 15 April 2014 - 08:08 AM

o faci din 2 bucati;)

2x80cm se cara f. usor

abia astept filmari de la 10km+
0

#161 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19169
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 15 April 2014 - 08:28 AM

Avand in vedere legislatia care se profileaza, propun adminilor inchidere acestui topic si adaugarea in regulament a unui paragraf privind interzicerea postarilor de evolutii aeriene care incalca legislatia in vigoare.
Deja o fac multe site-uri de hostare video, nu vad de ce un forum de profil nu ar adopta-o.

Colegul Schumi ne arata ca se poate face si un altfel de FPV, unde conteaza mai mult o altfel de tehnica, cea personala ;) nu fiarele cu care se incarca zburatoarea.
Cine nu are inspiratie poate fura idei de pe forumurile franceze de FPV, unde a zbura cu putere ilegala este ceva de neconceput, daca postezi ceva de genul asta esti invitat politicos la spanioli, care de atata incalcat orice limita in FPV s-au trezit cu interdictie totala UAV ca hobby.

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 15 April 2014 - 08:28 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#162 Useril este offline   drdream 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 614
  • Inregistrat: 29-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Tot ce zboara

Postat 15 April 2014 - 08:33 AM

pai la noi nu e interdictie totala uav?:)
0

#163 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19169
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 15 April 2014 - 09:38 AM

Nu totala dupa noul ordin, daca se aproba.
Si fara norme de aplicare care sa te lege pana acum ;)
Iar in 120m in sus si vizual pe orizontala se pot face o gramada de chestii interesante daca locatia este aleasa cu cap. Si folosind putere si banda legala ;)

Nu va e frica ca se va putea intenta actiune si numai pe baza postarilor si a video-ului ?

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 15 April 2014 - 09:40 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#164 Useril este offline   drdream 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 614
  • Inregistrat: 29-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Tot ce zboara

Postat 15 April 2014 - 10:16 AM

pai daca are data luna x ziua y anul z inainte de ordinul 8 cum crezi ca poate fi folosit?
0

#165 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 15 April 2014 - 12:29 PM

Daca ne baga la racoare macar sa ne bage in functie de platfoma folosita/banda/putere/distantahttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
Si chiar daca se aproba legile astea minune,o sa zbor ca si pana acum.Adica peste zone nepopulate cu trafic aerian 0.Mai am si un as in maneca: pana la 8 km distanta voi sta sub 400m altitudine,dupa care ies din spatiul aerian roman si intru la moldoveni unde-mi fac de cap.Sac,fac.... pe legile lor.

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 15 April 2014 - 12:29 PM

0

#166 Useril este offline   schumixmd 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 78
  • Inregistrat: 02-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Chisinau

Postat 15 April 2014 - 01:21 PM

Vezi postareaCiprian97, la 15 April 2014 - 12:29 PM, a spus:

Daca ne baga la racoare macar sa ne bage in functie de platfoma folosita/banda/putere/distantahttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
Si chiar daca se aproba legile astea minune,o sa zbor ca si pana acum.Adica peste zone nepopulate cu trafic aerian 0.Mai am si un as in maneca: pana la 8 km distanta voi sta sub 400m altitudine,dupa care ies din spatiul aerian roman si intru la moldoveni unde-mi fac de cap.Sac,fac.... pe legile lor.


Ciprian, dupa cum am mai spus si in alt post.. Incearca sa treci Prutul, dar sa te asiguri ca lasi si un numar de contact pe zburatoare, ca sa te gaseasca si sa tio intoarca daca ceva nu merge bine :)

Aceasta postare a fost editata de schumixmd: 15 April 2014 - 01:22 PM

0

#167 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19169
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 15 April 2014 - 01:58 PM

Vezi postareadrdream, la 15 April 2014 - 10:16 AM, a spus:

pai daca are data luna x ziua y anul z inainte de ordinul 8 cum crezi ca poate fi folosit?


Ciprian a demonstrat mai sus cu brio cum se va face manevra asta... nici macar nu mai trebuie pus film, a postat destul pentru o autosesizare a politiei de frontiera.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#168 Useril este offline   casper20 

  • Lifetime Beginner
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3610
  • Inregistrat: 09-June 07
  • Gender:Male
  • Location:TG-MURES

Postat 15 April 2014 - 03:17 PM

Si apoi ne miram ca baga astea de la guvern tot felul de legi care ne interzic sa mai ridicam ceva in aer.
O sa ajungem toti aruncati in aceeasi oala iarasi din cauza unui pusti.
Ciprian uite ce propun eu: poti sa faci ce vrei, poti sa treci cu modelul in alta tara, poti sa faci recorduri de distanta si alt., de viteza dar ar fi mai bine sa nu le postezi sau sa pomenesti de ele. SRI-ul are urechi si ochi, vede tor.

Spun asta pentru binele nostru si mai ales al tau.
Prabusirea este o aterizare necontrolata..................sau nu?

FPV is not a crime!

Hitec Optic 6 Spectra 35MHz sinteza
FrSky 2.4GHz modul
Easy Glider BL
FW 190 A8
P 51D Mustang
IAR 80
ME 163

Tel: 0741-931.767
0

#169 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 15 April 2014 - 05:48 PM

Bine atunci,liniste sa fie pana se linistesc apele.Decat sa zbor in 120m pe toate directiile mai bine ma apuc de crosetat si vand modelul la contrabandistii cu tigari.Nu stiu de ce dar simt ca pana anul viitor pe vremea asta OG 8 va fi istorie si toata valva cu dronele/UAV`uri/porci zburatori va fi uitata.

Daca ma duc sa ma inregistrez la MT sau unde trebuie?Ma mai luati la suturi?http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/happy.gif

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 15 April 2014 - 05:50 PM

0

#170 Useril este offline   adioperator 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1356
  • Inregistrat: 12-November 09
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:aeromodelism

Postat 17 April 2014 - 07:31 AM

Cipriane, se pregateste legislatia la nivel european si dupa cum se pare aceea va fi cu adevarat draconica. Incearca sa gandesti matur.
P.S. Deja am fost vizitati de Politia de Frontiera la terenul de zbor, erau curiosi sa vada jucariile.
0

#171 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 17 April 2014 - 08:12 AM

Ok,o sa astept o decizie oficiala.Pana atunci imi fac stocul de antene/boostere/receptoare.Doar ce ma bazam pe cineva pentru niste conectori SMA care mi-a zis pashttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/diablo.gif.Astept acuma inca 3 saptamani din China,so i guess fara recorduri pentru o vreme.
0

#172 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 17 April 2014 - 08:14 AM

Nu sunt interesati de flagrant (costa prea mult) numai la pericol social. 'Fapta' poate fi dovedita cu inscrisuri (de pe web) prin proba cu martori sau inregistrari radar 'meteo'.

Daca au o sesizare, sunt obligati sa o cerceteze:
- se deschide dosar penal 'in rem' (nu 'in personam')
- se aduna probe (pot fi declaratii de la martori sau institutii obligate sa pazeasca obiective)
- daca fapta se confirma, pot sa te anunte (nu sunt obligati), si sa-ti ceara o declaratie
- procurorul finalizeaza dosarul (UP sau NUP).

Vedeti ca sunt persoane trimise in penal si condamnate cu executare in Romania pentru: inregistrari ambientale, si altele pentru comercializare de echipament de inregistrare disimulat... de asemenea 'artistii' care s-au filmat si publicat pe youtube cu exchibitii la volan, au fost persecutati din cauza pericolului social dat de exemplu filmat.

PS.
Aia ca nu poti sa te autoincriminezi e in legislatia americana, nu a noastra.

Aceasta postare a fost editata de vlad1: 17 April 2014 - 08:18 AM

0

#173 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19169
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 17 April 2014 - 08:24 AM

Eu sunt ala care am zis pas, ca sa te mai franez, ca de potolit se pare ca... poate o bataie buna la RR :D
... cu picioarele pe pamant ...
0

#174 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 17 April 2014 - 08:31 AM

Vezi postarearenatoa, la 17 April 2014 - 08:24 AM, a spus:

Eu sunt ala care am zis pas, ca sa te mai franez, ca de potolit se pare ca... poate o bataie buna la RR :D


V-a iesit de minunehttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gif.Ce e clar e ca fara filmulete/poze de acum.Indiferent de ce va zice legea,eu voi zbura in continuare dar ca pe mod icognito.

PS:mi-am luat garda de corphttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/blum.gif

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 17 April 2014 - 08:31 AM

0

#175 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 17 April 2014 - 08:39 AM

Vezi postareaCiprian97, la 17 April 2014 - 08:31 AM, a spus:

V-a iesit de minunehttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gif.Ce e clar e ca fara filmulete/poze de acum.Indiferent de ce va zice legea,eu voi zbura in continuare dar ca pe mod icognito.

PS:mi-am luat garda de corphttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/blum.gif


Cam asa facem cu totii, mai trecem pe 'galben', nu ne oprim chiar de tot la STOP..., da nu filmam astea, si nu o dam ca exemplu de buna practica. Statul are 'organe' platite sa verifice. Nu trebuie sa le placa, nu conteaza parerea lor, sunt obligati sa verifice si sa pedepseasca (iertarea se da la biserica).
0

#176 Useril este offline   drdream 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 614
  • Inregistrat: 29-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Tot ce zboara

Postat 17 April 2014 - 09:30 AM

Vezi postareaCiprian97, la 17 April 2014 - 08:31 AM, a spus:

V-a iesit de minunehttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gif.Ce e clar e ca fara filmulete/poze de acum.Indiferent de ce va zice legea,eu voi zbura in continuare dar ca pe mod icognito.

PS:mi-am luat garda de corphttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/blum.gif

poti sa pui filmari si in continuare dar sa specifici ca sunt facute acum 5-6 ani de un prieten care binenteles nu mai e in tara.
0

#177 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19169
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 17 April 2014 - 10:15 AM

Fara "pus" nu mai e nici o placere, nu?
Voi nu zburati pentru actul in sine, pentru voi si eventual un cerc de prieteni apropiati, care chiar apreciaza ce faceti, la care sa dati un link privat... nuuu, daca nu afisati pe toate gardurile e degeaba... chit ca restul va ignora sau ii enervati.

Bine zic aia in Austria, mai postez odata aici in cazul in care ati ratat-o:
"...if your flight is just for the purposes of flying, you are a RC hobbyist.
If your flight purpose is to “make an awesome youtube video”, or to “shoot a nice picture of a sunset”, you have to get a UAV permit..." Alles klar ?

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 17 April 2014 - 10:17 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#178 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 17 April 2014 - 11:22 AM

Unde se da acest minunat permis de UAV?Locatia si pana maine il am.
Si de ce mi-ar pasa de legile altei tari?Alea pot in cel mai rau caz sa le influenteze pe ale noastre dar nu cred sa se adopte si la noi aceiasi treaba.
0

#179 Useril este offline   drdream 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 614
  • Inregistrat: 29-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Tot ce zboara

Postat 17 April 2014 - 12:11 PM

Vezi postarearenatoa, la 17 April 2014 - 10:15 AM, a spus:

Fara "pus" nu mai e nici o placere, nu?
Voi nu zburati pentru actul in sine, pentru voi si eventual un cerc de prieteni apropiati, care chiar apreciaza ce faceti, la care sa dati un link privat... nuuu, daca nu afisati pe toate gardurile e degeaba... chit ca restul va ignora sau ii enervati.

Bine zic aia in Austria, mai postez odata aici in cazul in care ati ratat-o:
"...if your flight is just for the purposes of flying, you are a RC hobbyist.
If your flight purpose is to “make an awesome youtube video”, or to “shoot a nice picture of a sunset”, you have to get a UAV permit..." Alles klar ?



ti se pare ca toata romania citeste topicul asta?

mie imi place sa ma uit la filmari fpv - daca ciprian nu mai pune topicul asta e mai trist.

eu nu sunt prieten cu cei de la tbs - daca nu ar mai pune filmari nu as mai putea vedea ce ispravi au mai facut.

renatoa , tu poti sa nu te mai uiti la filme, emisiuni , la nimic, decat daca primesti linkuri pe privat:p
0

#180 Useril este offline   adioperator 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1356
  • Inregistrat: 12-November 09
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:aeromodelism

Postat 17 April 2014 - 12:48 PM

Ciprian, cauta pe net "Directiva UAV"...
Iar pe forum vezi A.R.A.

Aceasta postare a fost editata de adioperator: 17 April 2014 - 12:51 PM

0

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

3 useri citesc topicul
0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro