Modelism - RHC Forum: Pe 8 mai F1 ajunge in SPANIA... - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Pe 8 mai F1 ajunge in SPANIA... Circuit Catalunya

#1 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

  Postat 03 May 2004 - 06:07 PM

Este unul dintre putinele circuite construite pentru spectatori, care adora depasirile. Pneurile por reprezenta cheia victoriei, intrucat suprafata asfaltului e abraziva si configuratia te arunca dintr-o parte in alta a pistei.
Circuit de Catalunyia:
Nr de tururi 66, lungime tur: 4,627 km
Ce se intampla"doctore"? A disparut spiritul de competitie, sau nu mai exista amatori de discutie privitor la F1 pe forum?
:( :(

Aceasta postare a fost editata de LEXXRDM: 03 May 2004 - 06:12 PM


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#2 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 04 May 2004 - 08:38 AM

Citeaza

Ce se intampla"doctore"? A disparut spiritul de competitie, sau nu mai exista amatori de discutie privitor la F1 pe forum?

Pai ce sa spun doctore ... decat ca Mishu va castiga probabil si de aceasta data. Sa speram totusi ca poate poate Button va face o figura(tie) :( frumoasa, ca si pana acuma. Si sa mai speram ca ceilalti se vor trezi din adancurile visurilor...
0

#3 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 04 May 2004 - 06:23 PM

Vivi, la 4 May 2004, 09:38, a spus:

Citeaza

Ce se intampla"doctore"? A disparut spiritul de competitie, sau nu mai exista amatori de discutie privitor la F1 pe forum?

Pai ce sa spun doctore ... decat ca Mishu va castiga probabil si de aceasta data. Sa speram totusi ca poate poate Button va face o figura(tie) :( frumoasa, ca si pana acuma. Si sa mai speram ca ceilalti se vor trezi din adancurile visurilor...

Spania? Nu cumva este o traditie in aceasta tara ca cei mai curajosi toreadori sa se lupte intr-o arena cu un taur fioros.Cine va avea curaj sa "atace" vazand rosu in fata casti? Se anunta o cursa interesanta sau acest campionat va deveni istorie dupa cursa din Spania urmata de cea din principatul Monaco?
Iata ce pregateste teamul Ferrari in Spania.....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: GIRLS_F1.jpg


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#4 Useril este offline   Andrei 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-March 02

Postat 05 May 2004 - 10:00 AM

Daca masinile Ferrari ar merge ca "mascota" atunci ar fi sigur pe ultimul loc :)
Andrei
-- Nu mor caii cind vor cainii --
0

#5 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2181
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 May 2004 - 04:30 PM

o sa se faca istoria, dorulet.asa cum trebuie. cum e firesc.
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#6 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 07 May 2004 - 09:39 AM

mizzone, la 5 May 2004, 17:30, a spus:

o sa se faca istoria, dorulet.asa cum trebuie. cum e firesc.
bafta si minuni!

Spirit de competitie adio! spectacol la fel!
Se naste intrebarea: Noi la ce ne mai uitam (la campania electorala pentru primarii)? :( :( :)

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#7 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 07 May 2004 - 09:45 AM

Andrei, la 5 May 2004, 11:00, a spus:

Daca masinile Ferrari ar merge ca "mascota" atunci ar fi sigur pe ultimul loc :(

Da, este posibil sau F1 devine un spectacol de teatru ieftin si ramane sa nu ne mai uitam la asa ceva, sau castigam potul la loto cu o singura varianta? :) :(

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#8 Useril este offline   Andrei 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-March 02

Postat 07 May 2004 - 10:48 AM

Lexxdrm: Din pacate nu am inteles raspunsul tau. Daca te uiti la radiografie (<----) iti vei da seama de motiv :)
Andrei
-- Nu mor caii cind vor cainii --
0

#9 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 07 May 2004 - 10:57 AM

Andrei, la 7 May 2004, 11:48, a spus:

Lexxdrm: Din pacate nu am inteles raspunsul tau. Daca te uiti la radiografie (<----) iti vei da seama de motiv :)

Am incercat sa sugerez monotonia urmatoarelor curse ce au mai ramas de disputat din Marele Circ, mai atractiv fiind participarea la castigarea marelui pot la LOTO? Ti-ai luat bilet? :) . Eu am deja 12 variante jucate.
SUCCES.

Aceasta postare a fost editata de LEXXRDM: 07 May 2004 - 11:01 AM


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#10 Useril este offline   Andrei 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-March 02

Postat 07 May 2004 - 01:09 PM

Mare adevar ai grait. Plictiseala mare la curse. Regulile de siguranta si circuitele inguste nu favorizeaza specacolul. Ala (Misu) cistiga de fiecare data :). Nu mi se pare amuzant sa vad toata cursa cu speranta ca ramine fara combustibil sau ii cade o roata ca de depasiri nu se pune problema. Unde sint vremurile de altadata .... deh.
Andrei
-- Nu mor caii cind vor cainii --
0

#11 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 07 May 2004 - 01:23 PM

Andrei, la 7 May 2004, 14:09, a spus:

Mare adevar ai grait. Plictiseala mare la curse. Regulile de siguranta si circuitele inguste nu favorizeaza specacolul. Ala (Misu) cistiga de fiecare data :). Nu mi se pare amuzant sa vad toata cursa cu speranta ca ramine fara combustibil sau ii cade o roata ca de depasiri nu se pune problema. Unde sint vremurile de altadata .... deh.

De la un mesaj la altul s-au inversat putin rolurile... Aveam un dubiu legat de "radiografie" dar noroc ca la o cercetare mai atenta m-am lamurit asupra cazului in speta(in leg cu avatarul). :)
Cum ramane cu Loto? :(

Aceasta postare a fost editata de LEXXRDM: 07 May 2004 - 06:43 PM


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#12 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 08 May 2004 - 01:08 PM

Are cineva amabilitatea dupa ce se incheie sesiunea de calificari de astazi
sa-mi raspunda care va fi ordinea pe grila de start la marele premiu al Spaniei, intrucat sunt la serviciu si nu am posibilitatea unui tv ca sa urmaresc live.
Multumesc anticipat.
Lexxrdm.
:) :)

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#13 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 12 May 2004 - 05:10 PM

Corida s-a incheiat cu victoria ROSILOR de la FERRARI :) .. mai zice cineva ceva despre asta? :D

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#14 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2181
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 May 2004 - 10:06 PM

parca am "stabilit" ca nu asta e aspectul care ne capteaza atentia in f1 la ora actuala, cred ca stim cine e ""vioara-ntii" a momentului: ramine sa ne uitam, deci care e cel care va veni, adica "promisiunea" anilor urmatori?
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#15 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 15 May 2004 - 07:18 AM

mizzone, la 12 May 2004, 23:06, a spus:

parca am "stabilit" ca nu asta e aspectul care ne capteaza atentia in f1 la ora actuala, cred ca stim cine e ""vioara-ntii" a momentului: ramine sa ne uitam, deci care e cel care va veni, adica "promisiunea" anilor urmatori?
bafta si minuni!

Intradevar am "stabilit" cine are suprematia in F1 dar putem oare "vedea" cine ar urma sa apara pe firmamentul marelui circ(doar daca am fi vizionari?).
Inainte de toate sunt interesele financiare care se obtin din sport indiferent de ramura de activitate si apoi frumusetea..... :huh: :lol:
A fi sau a nu fi .. aceasta este intrebarea.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro