Modelism - RHC Forum: Romania - Germania : Istoric - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Romania - Germania : Istoric amicalul din 28 aprilie

#1 Useril este offline   Suporterul 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 23-April 04

  Postat 23 April 2004 - 10:13 AM

De-a lungul timpului, Romania a castigat doar un singur meci in 1967, pierzand de alte 7 ori in cele 11 jocuri disputate pana acum. Daca ar fi sa ne amintim firul infrangerilor in fata Germaniei, am fi tentati sa uitam perioada anterioara anului 1943, in care aceasta a marcat un total de 25 de goluri in doar 5 partide disputate cu Romania. Cele mai dure au fost : 1940 Germania-Romania 9-3, 1942 Germania-Romania 7-0.

Incepand cu 1966, nici unul din meciurile disputate intre cele doua nationale, nu s-a incheiat cu o diferenta mai mare de un gol. Vom reusi oare, pe 28 aprilie, orele 20 :00, pe stadionul Giulesti, sa obtinem cea de-a doua victorie din istorie ? Sa indraznim sa speram ca vom invinge la o diferenta mai mare de un gol ?

Daca doresti informatii despre istoricul campionatelelor europene te asteptam la Eurolive . HAI ROMANIA !
Eurolive
0

#2 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 25 April 2004 - 07:56 AM

Greu de anticipat(dar nu la meciuri amicale), ca echipa nationala a ROMANIEI ar mai fi in stare de vreo surpriza. Spun asta intrucat sportul in general si fotbalul in special, nu mai prezinta interes datorita jocurilor de culise intre mai mari fotbalului romanesc.
:) :)

Aceasta postare a fost editata de LEXXRDM: 25 April 2004 - 07:57 AM


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro