Modelism - RHC Forum: era schummy - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

era schummy ce-o sa fie dupa?

#1 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2181
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 04 April 2004 - 02:22 PM

astazi, in timp ce urmaream transmisiunea cursei din Bahrein, m-am gindit la cine oare "va veni" in locul pe care, la un moment dat, schummy il va lasa liber.
vad destui potentiali pretendenti la "sefia absoluta", tot apar piloti care mai de care mai ambitiosi, mai incisivi, asa zisi "lupi tineri".
propun, pe parcursul acestui sezon, o dezbatere pe aceasta tema, in sensul de a urmari ce piloti vi se par voua mai indreptatiti sa aspire la fotoliul de "F1 God" in anii urmatori. evident, se poate pune si problema DACA va mai fi posibil ca un singur pilot sa domine de o asemenea maniera in F1. eu cred ca e aspectul care poate genera abordari destul de animate in ceea ce priveste spectacolul in aceste curse, avind in vedere ca, pentru moment, stim clar cine e nr. 1 al momentului. propun sa incercam sa distingem "cine va veni?"!
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#2 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 05 April 2004 - 09:13 AM

mizzone, la 4 Apr 2004, 14:22, a spus:

astazi, in timp ce urmaream transmisiunea cursei din Bahrein, m-am gindit la cine oare "va veni" in locul pe care, la un moment dat, schummy il va lasa liber.
vad destui potentiali pretendenti la "sefia absoluta", tot apar piloti care mai de care mai ambitiosi, mai incisivi, asa zisi "lupi tineri".
propun, pe parcursul acestui sezon, o dezbatere pe aceasta tema, in sensul de a urmari ce piloti vi se par voua mai indreptatiti sa aspire la fotoliul de "F1 God" in anii urmatori. evident, se poate pune si problema DACA va mai fi posibil ca un singur pilot sa domine de o asemenea maniera in F1. eu cred ca e aspectul care poate genera abordari destul de animate in ceea ce priveste spectacolul in aceste curse, avind in vedere ca, pentru moment, stim clar cine e nr. 1 al momentului. propun sa incercam sa distingem "cine va veni?"!
bafta si minuni!

Inclin sa cred ca la sefia F1 va fi fratele cel mic si dupa el Montoya.
Ce zici? Este varianta optima sau nu? Oricum mai vorbim cand se eliberaza calcularetul intrucat este Radu pe rol.
:) http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/ic_02.gif

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#3 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 05 April 2004 - 11:21 AM

Eu cred ca Alonso e cel care ii va lua locul lu Schummi. Daca nu ar fi idolul lu' Miki l-as mai lauda putin, dar asa.... :)
0

#4 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 05 April 2004 - 11:40 AM

Cred ca in locul lui Shumi o sa vina Dan Alexandrescu ca tot ii cunoaste el pe toti plus ca i-a facut Montoya cu ochiu uin sezonul trecut .
DT
0

#5 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 05 April 2004 - 04:36 PM

ZOD, la 5 Apr 2004, 11:40, a spus:

Cred ca in locul lui Shumi o sa vina Dan Alexandrescu ca tot ii cunoaste el pe toti plus ca i-a facut Montoya cu ochiu uin sezonul trecut .

Iata ce a fost:
După ce s-a impus în Australia şi în Asia, Michael Schumacher a repetat figura şi în Orientul Mijlociu. Echipa Ferrari a fost o adevărată grupă de comando în Bahrain. Germanul Michael Schumacher aproape că a îngheţat deja campionatul în 2004.
Michael Schumacher a încheiat magistral “Operaţiunea Bahrain”, începută sîmbătă, cu obţinerea celui de-al 58-lea pole position din carieră. După ce a ocupat prima redută a grilei de start, germanul a dat ieri atacul decisiv, surprinzînd garnizoana adversă. Cetatea pe care Williams BMW, McLaren Mercedes, Renault F1 sau BAR Honda încercau să o apere a fost cucerită în mai puţin de o oră şi jumătate. Schumi a intrat primul în cetate, urmat îndeaproape de locotenentul său, Rubens Barrichello, care a reuşit să ţină destul de bine pasul cu superiorul.
De la un capăt la altul, campionul mondial nu a avut nici o problemă. A plecat bine, a intrat primul în virajul de după start şi apoi a sprintat. Din acel moment, el şi-a mai văzut adversarii doar cînd îi depăşea cu cîte un tur de pistă. Relativ la fel au stat lucrurile şi în cazul lui Barrichello, a cărui poziţie secundă a fost ameninţată doar pe primele sute de metri ai cursei, cînd Montoya a încercat să-l atace. Directorul tehnic de la Ferrari, Ross Brawn, s-a declarat surprins de evoluţia monoposturilor sale. “Mă miră cît de competitivi am fost”, a spus el după cursă. “Ne-am adaptat foarte bine condiţiilor din Bahrain, nu a fost nici foarte cald şi am fost ajutaţi de condiţiile meteorologice”.
Pe locul trei s-a clasat englezul Jenson Button, care repetă performanţa de acum două săptămîni, din Malaiezia. Ce-i drept, de această dată, el a urcat pe podium profitînd de problemele lui Montoya, însă Jenson a făcut iarăşi o cursă bună. Remarcabilă este şi prestaţia lui Takuma Sato, al doilea pilot BAR Honda terminînd cursa pe locul 5.
La polul opus s-au aflat cei de la Williams BMW şi McLaren Mercedes. După ce s-a acroşat cu Sato şi a ieşit în decor în turul 7, Ralf şi-a compromis cursa. În schimb, pentru Montoya, lucrurile păreau să meargă mai bine. Însă, cu 10 tururi înainte de final, columbianul nu a rămas doar cu primele patru trepte de viteză, fiind depăşit de mulţi piloţi şi ieşind din zona punctelor. Şi McLaren Mercedes a înregistrat un dezastru. Motorul lui Kimi Raikkonen a cedat din nou, iar David Coulthard a abandonat şi el, punînd punct unui weekend negru pentru gruparea lui Ron Dennis.
Schumi are deja un avans important în clasament ce va fi, probabil, hotărîtor pentru soarta titlului piloţilor. Însă etapa din Bahrain se pare că a lămurit cît de cît lucrurile şi în ceea ce înseamnă ierarhia constructorilor. Dubla i-a propulsat pe Ferrari la mare distanţă de surprinzătoarele ocupante ale locurilor doi şi trei, Renault, respectiv, BAR. Runda din Orientul Mijlociu a fost una umilitoare pentru McLaren Mercedes şi Williams BMW. Reprezentanţii ambelor grupări tot spun că Ferrari sînt foarte tari, dar că lucrează la maşină, şi la următoarea cursă se vor prezenta mai bine.
Poate că în Sir Frank mai putem avea un dram de încredere, însă ce să mai spunem de Ron? Muntele pe care zice că îl are McLaren de urcat pare de 20 de ori mai înalt decît Himalaya. Echipa lui nu este în stare să facă o maşină care să termine cursa, iar Mercedes nu reuşeşte să îi ofere lui Kimi un motor care să nu scoată flăcări. Ce să mai zică şi săracii Raikkonen şi Coulthard cînd se simt, probabil, ca într-un Trabant cînd Schumi zboară pe lîngă ei? Probabil că neamţul i-ar bate şi dacă ar merge cu pneuri de ploaie pe o pistă uscată... Şi să nu uităm că finlandezul a tras un semnal de alarmă încă dinaintea startului de sezon, cînd a spus că şasiul are probleme, iar motorul este slab. Atunci l-a contrazis toată lumea tocmai pe el, care, din cockpit, îşi dă seama cel mai bine cum se comportă monopostul. Ştiu mai bine specialiştii, inginerii lui Ron Dennis, ce se întîmplă cu maşina. Aşa o fi oare?
F1 Clasament: (Piloti):
1. Michael Schumacher 30 p
2. Rubens Barrichello 21 p
3. Jenson Button 15 p
4. Juan Pablo Montoya 12 p
5. Fernando Alonso 11 p
6. Jarno Trulli 11 p
7. Ralf Schumacher 7 p
8. Takuma Sato 4 p
9. David Coulthard 4 p
10. Felipe Massa 1 p
11. Mark Webber 1 p

F1 Clasament: (Constructori):
1. Ferrari 51 p
2. Renault 22 p
3. BAR Honda 19 p
4. Williams BMW 19 p
5. McLaren Mercedes 4 p
6. Sauber Petronas 1 p
7. Jaguar Cosworth 1 p
La final o imagine care este:
Dan Alexandrescu and...Mohammed Bin Sulayem. NO COMMENT.
:) http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/ic_08.gif 8)

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Dan_Alexandrescu_and...Mohammed_Bin_Sulayem.jpg


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#6 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 05 April 2004 - 04:59 PM

Da este Dan Alexandrescu in poza cu Mohammed Bin Sulayem care ii explica ca daca il mai prinde ca fura mancare de la receptie il lasa fara apa in desert . Dar... prin zona trecea Montoya si i-a facut cu ochiu si s-a rezolvat .
DT
0

#7 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 05 April 2004 - 06:34 PM

ZOD, la 5 Apr 2004, 16:59, a spus:

Da este Dan Alexandrescu in poza cu Mohammed Bin Sulayem care ii explica ca daca il mai prinde ca fura mancare de la receptie il lasa fara apa in desert . Dar... prin zona trecea Montoya si i-a facut cu ochiu si s-a rezolvat .

FOOD ...FOOD... FOOD... Daca era "DEZBRACATU" de la Cronica Carcotasilor mai ziceam da' asa vezi photo... :)

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Bahrain_Girls.jpg


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#8 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2181
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2004 - 08:43 PM

eu as "merge" pe mina lui kline sau a lui sato, dar nici alonso nu-i departe. montoya si cu ala micu' (ralf) deja sint dintre "consacratii" contemporani lui "the bear".
ramine sa mai vedem si-n celelalte curse ce-o mai fi la "juniori".
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#9 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 06 April 2004 - 03:28 PM

mizzone, la 5 Apr 2004, 20:43, a spus:

eu as "merge" pe mina lui kline sau a lui sato, dar nici alonso nu-i departe. montoya si cu ala micu' (ralf) deja sint dintre "consacratii" contemporani lui "the bear".
ramine sa mai vedem si-n celelalte curse ce-o mai fi la "juniori".
bafta si minuni!

Iata si parerea mea(urmatorii la rand printre cei mari): Jenson Button, Kimi Raikkonen şi Fernando Alonso, după cariere încununate de succes în karting-ul mondial, se găsesc astăzi în postura de potenţiali campioni mondiali în Formula 1.
:lol:

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro