Modelism - RHC Forum: Dupa atata tensiune... - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Dupa atata tensiune...

#1 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

  Postat 08 March 2004 - 05:09 PM

:D
Scenariul este la fel de interesant si de imprevizibil precum cel dintr-un SF, riscam sa imbatrinim urmarind cum Michael Schumacher se catapulteaza din fruntea grilei, devine un punct rosu la orizont pentru ceilalti concurenti, care se trezesc apoi cu germanul in oglinzile retrovizoare. Noroc ca nu exista faruri în Formula 1, altfel acesta le-ar da faza lunga - faza scurta, cu mesajul: "Haideti mai repede, prea va tiriti!". In cinematograful de succes facil, titlul ar fi "Stapinul inelelor de asfalt", cu un actor principal si vreo 19 figuranti.
FIA a încercat aproape totul pentru a-l incetini pe Schumi, restul posibilitatilor tine de hazul facut la necaz:
1. Germanul sa fie obligat sa ia cîte un autostopist la fiecare tur.
2. Pedala de acceleratie a masinii sale sa fie sudata de cea de frîna.
3. Sa concureze în sens opus celorlalti piloti.
4. Sa poarte casca invers.
5. Cînd intra la boxe, singur sa isi schimbe rotile si sa isi puna benzina
6. Sa fie silit sa asculte in casti comentariile lui Michi Alexandrescu.
:D

Aceasta postare a fost editata de LEXXRDM: 08 March 2004 - 05:25 PM


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#2 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2181
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 March 2004 - 06:03 PM

hi-hi-hiiii!
asta cu michialecsandrescu e buna!mai spart, nene dorulet!
...si ce daca le "da clasa" schummy, n-am stabilit ca batalia se da de la locurile 2-3 incolo?
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#3 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

  Postat 08 March 2004 - 06:59 PM

Mizzone,
Da repede ai disparut de pe site nu am apucat sa-ti raspund dar nu-i nimic cand mai vii pe la marinaru sa-ti arat ce imagini(formula1) de clatit ochi am vrut sa le afisez pentru vizualizare, dar nu permite "politica" si C.N.A.
:D

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#4 Useril este offline   Herr 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 277
  • Inregistrat: 17-July 03

Postat 09 March 2004 - 09:30 AM

Iti dau eu spatiu pe site la mine :wub:
1001 00 0011 0010 1011 10 0100 11 1001
0

#5 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 09 March 2004 - 05:07 PM

Ptr HERR:
In principiu nu am nimic impotriva numai ca fotografiile respective sunt intr-o revista pentru Formula1, eventual trebuiesc scanate. Daca ai o solutie in a primi revista in speta si a rezolva problema mai discutam vineri sau sambata cand sunt de tura.
Sa auzim numai de bine. :wub:

Aceasta postare a fost editata de LEXXRDM: 09 March 2004 - 05:13 PM


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#6 Useril este offline   Herr 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 277
  • Inregistrat: 17-July 03

Postat 09 March 2004 - 05:13 PM

Sorry, nu am scanner. Oricum, propunerea era sub forma de gluma, dar sa stiti ca mi-am facut un 'site' tocmai ca sa am unde pune poze.
Daca aveti ceva poze (numai poze si html), am spatiu (destul, deocamdata - 50MB).

@LEXXDRM: daca le scanezi si vrei sa le publici, da-mi de stire si mi le trimiti prin mail.
1001 00 0011 0010 1011 10 0100 11 1001
0

#7 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 09 March 2004 - 05:19 PM

Herr, la 9 Mar 2004, 17:13, a spus:

Sorry, nu am scanner. Oricum, propunerea era sub forma de gluma, dar sa stiti ca mi-am facut un 'site' tocmai ca sa am unde pune poze.
Daca aveti ceva poze (numai poze si html), am spatiu (destul, deocamdata - 50MB).

@LEXXDRM: daca le scanezi si vrei sa le publici, da-mi de stire si mi le trimiti prin mail.

Ceva amuzant am gasit la adresa de internet www.resursadefun.ro
Bafta si mai discutam. Legat de foto din revista o sa incerc sa le scanez vineri si mai discutam.
:wub: :wub:

Aceasta postare a fost editata de LEXXRDM: 09 March 2004 - 05:19 PM


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro