Modelism - RHC Forum: Older version Maxi Joker - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

Older version Maxi Joker aproape gata de zbor

#31 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 06 May 2008 - 01:02 PM

Tot my pride and joy cu canopia on.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-27-1210071741.jpg

0

#32 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 06 May 2008 - 01:08 PM

Aici un Hirobo Lepton pe care ma pregateam sa-l modific pt FPV folosind un boom de peste 500mm ca sa pot folosi some flat bottom blades pt ECO8.Am terminat de montat si l-am si zburat si trimmed dar s-a dovedit ca nu e destul de mare ca sa poate acomoda un HC Profi asa ca si asta s-a dus la alt pilot.
Nu cred ca am apucat sa-i vreo poza cind era gata.
L-am avut multa vreme dar fiind foarte scump de reparat a cam facut bara.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-27-1210072136.jpg

0

#33 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 06 May 2008 - 01:11 PM

La mine in birou

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-27-1210072273.jpg

0

#34 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 06 May 2008 - 01:13 PM

O vedere de perspectiva a resedintei

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-27-1210072394.jpg

0

#35 Useril este offline   MrSpace 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1079
  • Inregistrat: 16-May 02

Postat 06 May 2008 - 01:25 PM

andrebandre, la 6 May 2008, 13:13, a spus:

O vedere de perspectiva a resedintei

Offtopic: Arata fain resedinta ta de sus.
Dar cand treceam pe langa ele m-i se facea pielea gaina.
O intrebare m-a framantat mereu: de ce la rotile din faza, hub-ul este asa in afara, cu bolti aceia proeminenti?
Nu poate avea acelasi model ca la rotile din spate?
Mereu aveam oroarea ca daca ma apropii prea mult de truck imi frezez bara de protectie sau chiar capota, ca si cum ar fi muscat un shark din masina...
Iti urez succes la toate!

Aceasta postare a fost editata de MrSpace: 06 May 2008 - 01:27 PM

0

#36 Useril este offline   nen77 

  • --tadadam--
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1566
  • Inregistrat: 08-March 06

Postat 06 May 2008 - 01:52 PM

mai man ..tu ai mai multe heli ca mine eu am doar vreo 14 si acum daca la incepout ziceam ca exagerezi cu sumele investite..sunt sigur ca asa e...
felicitari mult pt jucarioare .ignora rautatea unora dintre noi care mai afirma ceva de genu daca ai dat cu heli in pom lasa-te ca nu esti tu de asa hobby.
felicitari si mai pune poze .cu rc-urile tale e o placere sa le privesti si mai "furi " idei
faza cu trenurile de aterizare modificate deja o am in stadiul de "copiere"

multa bafta
West Hobby Team
Van kit conversie T-rex 250e in 700Nitro
0

#37 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 06 May 2008 - 02:51 PM

@nen77

Citeaza

ignora rautatea unora dintre noi care mai afirma ceva de genu daca ai dat cu heli in pom lasa-te ca nu esti tu de asa hobby

Unde scrie asta in acest subiect? Despre cine vorbesti? Am mai sesizat aceasta ironie intr-un alt topic...

@andrebandre:
Ma recunosc profund impresionat de flota, felicitari pentru intreaga ta activitate...
Modelele arata super...toate...!

Decizia referitoare la ceea ce vei face mai departe iti apartine evident, intrutotul... eu numai te incurajam sa nu renunti... Camionul arata extraordinar, iti doresc mult, mullt succes in orice ai face!
0

#38 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 06 May 2008 - 02:53 PM

"de ce la rotile din faza, hub-ul este asa in afara, cu bolti aceia proeminenti?"

MrSpace, nu stiu de ce dar presupun ca are legatura cu faptul ca steering axle trebuie sa fie mai lung un pic din cauza motorului si din aceasta cauza the wheel and rim au acea conformatie convexa.
La axele tractoare este loc pt wheel hubs si rims ca sa fie puse spate-n spate caci nu sint decit dieferentialele care trebuie acomodate intre roti si frame-ul care nu e prea lat.
Este doar o impresie ca te-ai atinge de rotile din fata caci aripa si in continuare treptele pe care urci in cabina sint mai in exterior decit rotile.
Daca nu ma-nsel.

nen77, am cheltuit enorm si datorita faptului ca nu mi-a placut sim-ul si am invata de bine de rau sa pilotez live.
Citeva helis am sinucis definitiv sau le-am aruncat pur si simplu in momente de frustrare si neputintza maxima, dupa ce le-am busit de asfalt caci foarte adesea truckstop-urile mi-au fost flying fields.
Un exemplu mai jos, somewhere in Michigan, cred ca Holland se numea oraselul.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-27-1210078428.jpg

0

#39 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 06 May 2008 - 03:30 PM

Primus, nu sint sigur la cine se referea nen77, poate a confundat recipientul ironiilor, ele fiind indreptate asupra altui membru in alt thread.
E pacat zic eu cind oamenii sint sarcastici si musca din altii dar se-ntimpla in fiecare zi intr-un fel sau altul.
Eu unul nu ma necajesc si accept orice critica si incerc sa iau partea constructiva daca exista si sa nu ma lezez.
Sint sigur ca am facut so voi face greseli chiar daca ma straduiesc, cel putin sa invat din ele si sa nu le repet.
In general oamenii au bune intentii doar ca uneori nu si le exprima intr-un mod benign.

Inca o poza cu Lepton-ul in comparatie cu Maxi Joker-ul.Cred ca Lepton-ul e considerat size 500 dar eu cred ca am folosit 480mm blades sau chiar mai lungi, nu-mi mai aduc aminte caci aveam de diferite dimensiuni si le incercam pe rind ca sa gasesc RPM-urile si disk loading-ul cel mai eficient.In general am incercat sa obtin o eficientza cit mai mare si o duarata de zbor cit mai lunga.
In afara de niste loops and rolls ocazionale n-am reusit sa execut acrobatii.Prea scump costul erorilor de pilotaj.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-27-1210080636.jpg

0

#40 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 06 May 2008 - 03:37 PM

Citeaza

Prea scump costul erorilor de pilotaj
cat se poate de adevarat...

Da' daca nu-ti place simulatorul, ce poti face? :D
Toate bune, si... drum bun... pe oriunde ai fi!
0

#41 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 06 May 2008 - 03:51 PM

Si un micro JR Parkmite.Am avut 2, fiind foarte fragil dupa ce l-am spitzuit pe primul dupa nu stiu ce failure am cumparat un altul ca sa am piese de schimb.N-am ajuns sa-l imbunatatesc cu tot ce vroiam.S-a dus si asta intr-un alt home.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-27-1210081877.jpg

0

#42 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 07 May 2008 - 01:26 PM

M-am hotarit sa incerc sa vind tot junk-ul RC pe care-l posed.
Am sa incerc sa fac o lista cu tot ce am si cu link-uri catre manufacturieri pentru eventualii interesati.
In principiu am un helicopter model mai vechi Joker CX caruia a suferit un crash (singurul) si caruia va trebui sa-i readuc boom-ul la dimensiunile normale, el fiind extins ca sa acomodeze niste pale de 830mm.
Am doua seturi de pale, cele originale de 710mm si niste Rotortech semisymetrical de 695mm si 2 seturi de tail blades de 120mm si 95mm.
Nu am reusit sa ghicesc cauza, (eu banui o interferentza radio caci nu a mai ascultat de comenzi).
Dammage-ul consta in ruperea virfului unei pale, tail boom rupt imediat dupa conectia colarului in care se unesc cei doi struts care-l suporta, unul sau mai multe gears de la aileron servo(cea din stinga platoului cyclic) unul dintre main gears(are dubla reductie si am un spare pt fiecare gear) si virfurile de la skids.
Are montat un AP landing gear si am pe cel original.
O sa-l reconstruiesc caci am piese de rezerva(exceptind gears-urile de la servo, Futaba 9252, o sa-ncerc sa vad daca nu se potrivesc cele de la un Futaba 9253 caci am una ramasa de la naiba mai site care heli).
Motorul este un Kohler Actro 24-3/365KV nou noutz (nu mai stiu citi watts output, probabil 1000, si mai am un Actro 24-5 de 500 si ceva KV mai vechi dar in buna stare.
3 Futaba 9252 la cyclic si un 9254 pt tail, un Schultze Future 40-160H ESC cu un Kool Flight HV BEC si un spare Kontronik Power Jazz 63 cu un Kontronik HV bec noi noutze si cred ca mai am si un Jazz 55 Opto tot nou.
Gyro nu am folosit caci intrebuintzez un Helicommand Profi dar am una sau doua Futaba GY401 pe undeva prin devalmasia de piese.
Am un radio JR10X cu modul de 35MHz si 10 channel receiver si un modul in 72MHz si doua receivere(just in case someone might go to a FunFly si nu vrea sa i se doboare aeronava) si mai am daca-l gasesc un 10 channel 2.4GHz Xtreme link radio module only i can't find the goddamned receiver.Hopefully is somewhere around hidding
Si mai am o gramada de FPV gear, camera KX650, KX 131, un Pandora cam mount in punga, un set de Airwaves 2.4GHz/ 500mW Tx/Rx set, un ground station cu doua Lawmate RX's cuplate la un Oracle cu doua patch-uri de 8dB , un Dragon OSD nou , un DPC AV OSD pt foto , si dracu mai site ce.Niste Fatshark Goggles carora cred ca le-am fript modulul Kopin dar astept un replacement.
Daca e cineva interesat in junk-urile mele pot trimite poze via email, dar va rog sa nu ma asasinati cu request-uri neserioase please.
Mai am si un HC Profi cumparat in Ianuaire spre sfirsit si pe care nici n-am apucat sa-l configurez ca lumea caci nu am zburat decit aici in RO cu el.
Cam asta e cred mai toata avutzia mea sau mai bine zis ce mi-a ramas din ea caci am fost chiabur as far as RC Flying objects are concerned, dar am ajuns un sarantoc scapatat for various reasons.Hard luck mostly.

Hai pace si prietenie,

The Ex,
Andre the Macho Camacho

PS. Am uitat sa mentionez bateriile si chargerele si power source-urile.
Am folosit heli-ul on an 8s setup cu doua 5s3p/6000mAh in paralel si doua 3s3p/6000mAh in paralel apoi ele fiind inseriate pt 8s/12000mAh.
Am 4 5s3p si 4 3s3p Apex 12C.Consumul in hover era de approx 25Amp la approx 750W .Nu am intentionat sa zbor 3D iar duarata zborului dupa socotelile mele ar fi depasit 25 minutes.Am un Eagle Tree Flight Data Logger si niste file cu grafice.
Mai am 2 TP chargers unul de 10 amps cu ballancers up to 5s si unul de 5 care are balancer integrat pentru tot felul de ballance tabs si cel count, un power supply de 20 amps dar care merge numai la 110 dar am si un power converter 220 to 110 de 300W.

As vrea sa vind mai intii heli-ul si eventual as much as possible as a package si nu incerc sa ma imbogatesc dar nici pe peanuts nu as vrea sa-l dau.E o mashinarie bine ticluita si engineered si robusta si capabila.
Site-ul pt ea e Minicopter.de ,pentru celelalte junk-uri o sa emailez upon request link-uri.

Aceasta postare a fost editata de andrebandre: 07 May 2008 - 01:48 PM

0

#43 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 08 May 2008 - 05:45 PM

Am sa pun niste link-uri cu magazinele de unde am cumparat ca sa poata sa fie accesate de toata lumea.

https://www.fxaeromo...php?cPath=49_57

http://www.dpcav.com...home.php?cat=23

http://www.rangevideo.com/index.php?main_p...ba09855f1eab580

http://www.rangevideo.com/index.php?main_p...ba09855f1eab580

http://www.rangevideo.com/index.php?main_p...ba09855f1eab580

http://www.dpcav.com/xcart/product.php?pro...&cat=253&page=1

http://www.dpcav.com/xcart/product.php?pro...page=1&featured

http://hobbywireless.com/cart/index.php?ma...&products_id=35

http
://www.intelligentflight.com/Solution....DragonOSD.aspx


http://www.gowiththeshark.com/RCV922_RC_ae...em_headset.html

Aceasta postare a fost editata de andrebandre: 08 May 2008 - 06:04 PM

0

#44 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 08 May 2008 - 05:57 PM

ai sectiune de vanzari,te rog frumos posteaza acolo ce e de vanzare,si aici sterg eu.
flying is my life...
0

#45 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 08 May 2008 - 06:07 PM

SILVIU66,

Am inteles. Scuze pt. greseala.
0

#46 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 22 August 2008 - 06:57 PM

Dupa o perioada de amaraciune, frustrare si dezinteres total, mi-am luat inima-n dinti si m-am apucat sa-ncerc sa-l repar cu ce piese mai aveam.In afara de citeva gears pentru aileron si elevator servos pe care a trebuit sa le cumpar nu a trebuit sa cheltui nimic decit timp si rabdare.
Am fost aseara cam pe intuneric in parcul I.O.R. undeva intre statia de metrou Titan si biserica de lemn deoarece a fost singurul loc nepopulat, si l-am ridicat un metru de la sol si tinut in hover atit cit sa-mi dau seama in ce parte trage in vederea unui tune up mai acatari.Era deja inruneric a trebuit sa folosesc o lampa frontala ca sa-l vad.
Am avut niste emotii si o satisfactie deosebita, aproape ca atunci cind am reusit prima data sa ridic un helicopter si sa-l readuc la sol intr-o bucata.
Deoarece este foarte multa lume in parc la toate orele cu lumina naturala,poate exceptind dimineata devreme, sint foarte inconfortabil sa ma mai duc cu el in parc.Exista vreun loc de zbor in Bucuresti unde se aduna, eventual in weekend, piloti de helicoptere?
Mi-ar place sa cunosc alti piloti si sa schimbam idei si experienta.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Image_01_.jpg

0

#47 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 24 August 2008 - 06:53 AM

Aici mai ai un teren care poate fi utilizat pentru heli:
E situat in Agronomie, in partea dinspre Bvd. Expozitiei.

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&...&iwloc=addr
0

#48 Useril este offline   takeoff 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1029
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Calarasi
  • Interests:Elicoptere,elicoptere,elicoptere si apoi tot ce zboara...

Postat 29 August 2008 - 12:01 AM

Hei man,ce mai faci;ne-ai lasat in suspans?


Sanatate
0

#49 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 02 September 2008 - 04:27 PM

Am revenit in Bucuresti dupa o excirsie la munte si m-am apucat sa fac putina ordine intr-un computer.
Am gasit niste file video pe care nici nu stiu sa le editez si mai ales nu cred ca am un software pt ele.
Am postat pe vimeo un mic si cam plictisitor scurt metraj doar ca sa va puteti face o idee de cum arata heli-ului in zbor in care timp sufera unele glitch-uri destul de vizibile.
Inregistrarea e facuta cindva in primavara cind abea terminasem de montat unele si altele si era in probe de trimming si alte alea.
Duduia care a fost investita cu functia de cameraman e de profesie grafician si nu era familiara cu stirpitura mea de camera hibrid dar spre cinstea ei s-a descurcat totusi sa incadreze heli-ul most of the time.
Like i said it's a boring uneventfull little video, nothing to write home about but it shows a fairly big ship attempting some hover and smooth transitions while being plagued by glitching.It is the kind of piloting you need for taking pictures and video, smooth and steady.
Even with the help of a HC Profi, if it's not properly dialed in it's still difficult make it look like it's on rails, not that i ever did, with or without outside help.


http://vimeo.com/1651104
0

#50 Useril este offline   rocristian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 280
  • Inregistrat: 08-August 08
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 05 September 2008 - 03:53 PM

Vezi postareaandrebandre, la Sep 2 2008, 05:27 PM, a spus:

Am revenit in Bucuresti dupa o excirsie la munte si m-am apucat sa fac putina ordine intr-un computer.
Am gasit niste file video pe care nici nu stiu sa le editez si mai ales nu cred ca am un software pt ele.
Am postat pe vimeo un mic si cam plictisitor scurt metraj doar ca sa va puteti face o idee de cum arata heli-ului in zbor in care timp sufera unele glitch-uri destul de vizibile.
Inregistrarea e facuta cindva in primavara cind abea terminasem de montat unele si altele si era in probe de trimming si alte alea.
Duduia care a fost investita cu functia de cameraman e de profesie grafician si nu era familiara cu stirpitura mea de camera hibrid dar spre cinstea ei s-a descurcat totusi sa incadreze heli-ul most of the time.
Like i said it's a boring uneventfull little video, nothing to write home about but it shows a fairly big ship attempting some hover and smooth transitions while being plagued by glitching.It is the kind of piloting you need for taking pictures and video, smooth and steady.
Even with the help of a HC Profi, if it's not properly dialed in it's still difficult make it look like it's on rails, not that i ever did, with or without outside help.


http://vimeo.com/1651104




salut cind mai iesi in parcul ior pt.ceva teste anunta ca stau si eu prin apropiere si pot veni si eu cu un hely sa le testam daca nu deranjez.
0

#51 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 05 September 2008 - 09:58 PM

Vezi postarearocristian, la Sep 5 2008, 04:53 PM, a spus:

salut cind mai iesi in parcul ior pt.ceva teste anunta ca stau si eu prin apropiere si pot veni si eu cu un hely sa le testam daca nu deranjez.


@rocristian
Am fost acum citeva seri impreuna cu un alt forum member dar este foarte multa lume la orice ora, banuiesc ca din cauza caldurii oamenii isi petrec majoritatea timpului liber prin parcuri.
Cel mai ferit loc mi se pare intre movila si fostul platou din care nu a mai ramas decit o ramasita, daca esti familiar cu zona sti despre ce vorbesc.
Eu tot sper sa se mai racoreasca sa se mai care si lumea la vetrele lor caci tare nu-mi plac spectatorii si mai ales cei care ma omoara cu intrebari nedelicate sau neavenite.
Daca ai vreun plan sa iesi spune-mi si putem a ne intilnim.Singur mi-e cam sila sa ma duc dar daca vi si tu o sa fie mai bine pt amindoi.
Poate duminica dimineata ar fi un timp bun, mai devreme un pic cind oamenii inca dorm dusi dupa chefurile din serile precedente.
0

#52 Useril este offline   rocristian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 280
  • Inregistrat: 08-August 08
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 07 September 2008 - 12:28 AM

sal.da cunosc parcul ior foarte bine stiu unde este din pacate elicopterul meu este inca demontat si nu cred ca-l voi termina pina duminica dimineata.si eu prefer zborul dimineata pt ca nimeni nu este in parc si eu ma feresc de ochii celor care privesc si mai ales intreaba nu mai zic ca vor sa si puna mina.ai acolo in pozele tale niste adevarate bijuterii ale tehnicii.cred ca ai putea face o adevarata expozitie ca cei din domeniul it.esti intradevar un pasionat al aeromodelismului.ai avut o vointa de fier si mai ales un buzunar foarte mare.din pacate am ajuns foarte tirziu acasa si este ora 1 noaptea asa ca raspunsul meu a venit cam tirziu.nu pot sa vin dimineata asta dar cu siguranta imediat ce termin elicopterul stabilim o noua intilnire.ori cind ai timp in cursul saptaminii sau sambata si duminica.
0

#53 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 07 September 2008 - 12:01 PM

Va salut, va rog sa scrieti cand iesiti si la sectiunea Jurnal de zbor/Jurnal de pre-zbor heli, ca poate vi se mai alatura cineva.
Am vazut destula lume care ar avea nevoie de un sfat, o trimare, etc
Mersi

Aceasta postare a fost editata de Primus: 07 September 2008 - 12:03 PM

0

#54 Useril este offline   rocristian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 280
  • Inregistrat: 08-August 08
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 07 September 2008 - 09:24 PM

Vezi postareaPrimus, la Sep 7 2008, 01:01 PM, a spus:

Va salut, va rog sa scrieti cand iesiti si la sectiunea Jurnal de zbor/Jurnal de pre-zbor heli, ca poate vi se mai alatura cineva.
Am vazut destula lume care ar avea nevoie de un sfat, o trimare, etc
Mersi


salut.unde este sectiunea asta tot o caut si nu stiu unde este?multumesc
0

#55 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 08 September 2008 - 10:43 AM

http://www.rhc.ro/fo...showtopic=17973

@ rocristian

Acesta este un link primit de la Primus intr-un alt thread, in legatura cu anuntarea intentiei de merge la cimp intr-un oarecare loc la o oarecare ora/data.
Eu sint in vacanta pina in prima decada a lui Octombrie asa ca pot sa ies la joaca mai mult sau mai putin oricind.
Daca iti prinzi urechiusele cu asamblarea heli-ului sau a setatului statiei si poti uza de some self tought asistenta tehnica, let me know, poate ne unim fortele ca unde-s doua creiere poate iese treaba mai buna.
0

#56 Useril este offline   rocristian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 280
  • Inregistrat: 08-August 08
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 08 September 2008 - 12:17 PM

Vezi postareaandrebandre, la Aug 22 2008, 07:57 PM, a spus:

Dupa o perioada de amaraciune, frustrare si dezinteres total, mi-am luat inima-n dinti si m-am apucat sa-ncerc sa-l repar cu ce piese mai aveam.In afara de citeva gears pentru aileron si elevator servos pe care a trebuit sa le cumpar nu a trebuit sa cheltui nimic decit timp si rabdare.
Am fost aseara cam pe intuneric in parcul I.O.R. undeva intre statia de metrou Titan si biserica de lemn deoarece a fost singurul loc nepopulat, si l-am ridicat un metru de la sol si tinut in hover atit cit sa-mi dau seama in ce parte trage in vederea unui tune up mai acatari.Era deja inruneric a trebuit sa folosesc o lampa frontala ca sa-l vad.
Am avut niste emotii si o satisfactie deosebita, aproape ca atunci cind am reusit prima data sa ridic un helicopter si sa-l readuc la sol intr-o bucata.
Deoarece este foarte multa lume in parc la toate orele cu lumina naturala,poate exceptind dimineata devreme, sint foarte inconfortabil sa ma mai duc cu el in parc.Exista vreun loc de zbor in Bucuresti unde se aduna, eventual in weekend, piloti de helicoptere?
Mi-ar place sa cunosc alti piloti si sa schimbam idei si experienta.


salut am vazut filmuletul din ior.ce gyro folosesti la el?
0

#57 Useril este offline   rocristian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 280
  • Inregistrat: 08-August 08
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 08 September 2008 - 03:57 PM

Vezi postareaandrebandre, la Sep 5 2008, 10:58 PM, a spus:

@rocristian
Am fost acum citeva seri impreuna cu un alt forum member dar este foarte multa lume la orice ora, banuiesc ca din cauza caldurii oamenii isi petrec majoritatea timpului liber prin parcuri.
Cel mai ferit loc mi se pare intre movila si fostul platou din care nu a mai ramas decit o ramasita, daca esti familiar cu zona sti despre ce vorbesc.
Eu tot sper sa se mai racoreasca sa se mai care si lumea la vetrele lor caci tare nu-mi plac spectatorii si mai ales cei care ma omoara cu intrebari nedelicate sau neavenite.
Daca ai vreun plan sa iesi spune-mi si putem a ne intilnim.Singur mi-e cam sila sa ma duc dar daca vi si tu o sa fie mai bine pt amindoi.
Poate duminica dimineata ar fi un timp bun, mai devreme un pic cind oamenii inca dorm dusi dupa chefurile din serile precedente.


sal.nu te vad la topicul cu vinzari,ce faci????
0

#58 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 08 September 2008 - 05:07 PM

Vezi postarearocristian, la Sep 8 2008, 03:57 PM, a spus:

sal.nu te vad la topicul cu vinzari,ce faci????


Nu sint sigur ca inteleg la ce te referi.
Link-ul postat era supposed sa te trimita la subforumul unde poti posta intentia de a iesi la joaca, unde, si cind.
0

#59 Useril este offline   rocristian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 280
  • Inregistrat: 08-August 08
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 08 September 2008 - 06:56 PM

salut ma refeream la ce ai spus tu mai devreme ca vrei sa instrainezi ceva di articolele tale si credeam ca te gasesc la topicul ;;vinzari cu ceva ce ai zis tu ca poti sa te desparti...
0

#60 Useril este offline   andrebandre 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 19-November 06

Postat 09 September 2008 - 01:26 PM

http://www.rhc.ro/forumrhc2/index.php?show...30&start=30

@ rocristian
There you go dude.
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro