Modelism - RHC Forum: Corabie din istoria antica - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Corabie din istoria antica greci, spartani, romani si egipteni

#1 Useril este offline   semerketh 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 09-July 07

Postat 12 July 2007 - 10:21 PM

Salutare! Are cineva planuri pentru niste modele de corabii de pe vremea Greciei Antice, spatanilor, romanilor sau egiptenilor?
0

#2 Useril este offline   victordegalati 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-May 04
  • Gender:Male
  • Interests:shipmodels

Postat 12 July 2007 - 10:27 PM

uitate aici ,daca iti place si vorbim,am primit mesajul si iti pregatesc documentatia cu bounty,in functie de timp si de net ti-o livrez cit pot de repede
http://www.cartula.net/modules/ipboard/ind...?showtopic=1114
http://www.cartula.net/modules/ipboard/ind...?showtopic=1086
0

#3 Useril este offline   semerketh 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 09-July 07

Postat 12 July 2007 - 10:38 PM

Tare frate!!!! Le Vreau si EU!!!! :D
0

#4 Useril este offline   EMIL_TF 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 17-July 07

Postat 31 July 2007 - 10:21 PM

Salutare! Daca nu este cu suparare , indraznesc sa cer si eu planurile pentru corabiile vazute mai sus.
Multumesc anticipat .
0

#5 Useril este offline   Navigatorul 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 21-August 07

Postat 22 August 2007 - 01:12 PM

salut, as vrea si eu planurile daca nu e cu suparare http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif

pe adresa capota.marius@gmail.com
0

#6 Useril este offline   Pacific 231.000 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 712
  • Inregistrat: 23-March 04

Postat 23 August 2007 - 02:37 PM

Pe link-uri utile v-ati uitat?

Aceasta postare a fost editata de Pacific 231.000: 23 August 2007 - 02:37 PM

Realitatea e chiar in fata...dar adevarul este dincolo de noi!
0

#7 Useril este offline   christiano 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 05-May 09

Postat 06 May 2009 - 08:29 AM

vreau ji eu planuri pt o barca ca sa incep ji io o realizare
:) ji dak se poate sami ziceti ce ustensile ji materiale imi trebuie
0

#8 Useril este offline   KIT 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 309
  • Inregistrat: 12-November 06

Postat 06 May 2009 - 04:26 PM

daca se poate sa scrii si tu ca sa intelegem si noi ar fi si mai bine. cu prietenii tai de la coltul blocului poti sa vorbesti cum te taie capul, aici ai de respectat niste reguli. cu atat cu cat, pe acest forum sunt utilizatori care ar putea sa-ti fie si tata. arata-le macar un dram de respect si ai sa vezi ca vei primi tot ajutorul de care ai nevoie.
0

#9 Useril este offline   christiano 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 05-May 09

  Postat 06 May 2009 - 08:26 PM

Vezi postareaKIT, la May 6 2009, 05:26 PM, a spus:

daca se poate sa scrii si tu ca sa intelegem si noi ar fi si mai bine. cu prietenii tai de la coltul blocului poti sa vorbesti cum te taie capul, aici ai de respectat niste reguli. cu atat cu cat, pe acest forum sunt utilizatori care ar putea sa-ti fie si tata. arata-le macar un dram de respect si ai sa vezi ca vei primi tot ajutorul de care ai nevoie.

daca te-ai referit la mine scuze,dar nu cred ca era asa d ne inteles sau jignitor.OK mea culpa imi cer scuze din nou,acum sper sa ma puteti ajuta si pe mine,pot folosi bete de inghetata pt a construi? app pt scheletul navelor ce fel de lemn se foloseste de obicei? si ce ustensile(traforaj,..........???????) MULTUMESC DE INTELEGERE SI INCA ODATA IMI CER SCUZE ;)
0

#10 Useril este offline   KIT 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 309
  • Inregistrat: 12-November 06

Postat 06 May 2009 - 11:04 PM

nu apuci tu sa mananci atata inghetata cate bete din alea iti trebuie. daca vrei sa utilizezi din alea, cel mai bine vezi ca gasesti la METRO lopatele de cafea de lemn, care sunt cam 1000 intr-o cutie.
inainte de a face orice altceva, mai bine te apuci si citesti si tu pe acest forum cam ce crezi ca te-ar putea interesa, dar in special de la sectiunile Coltul incepatorilor si Link-uri utile.
de la Coltul incepatorilor am selectat eu aceste linkuri care te-ar putea ajuta:
http://www.rhc.ro/fo...?showtopic=5529
http://www.rhc.ro/fo...?showtopic=2913
si cel mai bine ar fi sa-ti deschizi propriul topic atunci cand te hotarasti ce vrei sa faci. pentru ca daca ai sa mai ceri ajutor de genul: vreau si eu sa fac o barca, spuneti-mi ce trebuie sa fac? nu vei capata nici un ajutor. da-ti putin interesul si citeste ce scrie aici, pentru ca ai ce citi, si abia atunci cand ai o minima idee despre ce vrei sa faci, incepe si pune intrebari.
0

#11 Useril este offline   christiano 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 05-May 09

  Postat 07 May 2009 - 01:02 PM

Vezi postareaKIT, la May 7 2009, 12:04 AM, a spus:

nu apuci tu sa mananci atata inghetata cate bete din alea iti trebuie. daca vrei sa utilizezi din alea, cel mai bine vezi ca gasesti la METRO lopatele de cafea de lemn, care sunt cam 1000 intr-o cutie.
inainte de a face orice altceva, mai bine te apuci si citesti si tu pe acest forum cam ce crezi ca te-ar putea interesa, dar in special de la sectiunile Coltul incepatorilor si Link-uri utile.
de la Coltul incepatorilor am selectat eu aceste linkuri care te-ar putea ajuta:
http://www.rhc.ro/fo...?showtopic=5529
http://www.rhc.ro/fo...?showtopic=2913
si cel mai bine ar fi sa-ti deschizi propriul topic atunci cand te hotarasti ce vrei sa faci. pentru ca daca ai sa mai ceri ajutor de genul: vreau si eu sa fac o barca, spuneti-mi ce trebuie sa fac? nu vei capata nici un ajutor. da-ti putin interesul si citeste ce scrie aici, pentru ca ai ce citi, si abia atunci cand ai o minima idee despre ce vrei sa faci, incepe si pune intrebari.

doamna,domnisoara sau domnule ce ai fi nu stiu dar decat sami fi dat 2 linkuri bbune de nimic mai bine imi ziceai ca nu vrei sa ma ajuti si gata,iti multumesc pt ceai facut,dar am maniere si daca vrei sa sti nu sunt la prima constructie din lemn am mai facut si 2 care pt boi cum erau p timpuri unul din cribite,iar celalalt din bete de inghetata,plus o trasura si o shareta,tot din cribite,asa ca am idee de ce ar trebui sa fac. Dar nu aveam planuri atat,oricum vad ca nimeni nu prea primeste ce trebuie de cat linkuri false si alte tampenii, :blink: ti-as multumi,ti-as pupa mainile daca miai putea lasa si mie ceva schite,planuri orice dupa ce sa urmaresc pt a incepe sa construiesc o nava din asta mai simpla ca sa imi intru in mana multumesc anticipat
0

#12 Useril este offline   Dan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1065
  • Inregistrat: 02-May 03
  • Gender:Male
  • Location:galati
  • Interests:navomodelism ,airsoft ,etc.

Postat 07 May 2009 - 07:55 PM

Vezi postareachristiano, la May 7 2009, 02:02 PM, a spus:

doamna,domnisoara sau domnule ce ai fi nu stiu dar decat sami fi dat 2 linkuri bbune de nimic mai bine imi ziceai ca nu vrei sa ma ajuti si gata,iti multumesc pt ceai facut,dar am maniere si daca vrei sa sti nu sunt la prima constructie din lemn am mai facut si 2 care pt boi cum erau p timpuri unul din cribite,iar celalalt din bete de inghetata,plus o trasura si o shareta,tot din cribite,asa ca am idee de ce ar trebui sa fac. Dar nu aveam planuri atat,oricum vad ca nimeni nu prea primeste ce trebuie de cat linkuri false si alte tampenii, :angry2: ti-as multumi,ti-as pupa mainile daca miai putea lasa si mie ceva schite,planuri orice dupa ce sa urmaresc pt a incepe sa construiesc o nava din asta mai simpla ca sa imi intru in mana multumesc anticipat


pentru unul care a construit doua care cu boi ,o trasura si o sareta din "cribite"nu ar trebui sa intimpini probleme la o asa lucrare usoara cum e un navomodel.nu trebuia sa cobori aici la nivelul incepatorilor ci sa te adresezi "galacticilor".vei fi intimpinat asa cum se cuvine.
a,si apropos:boii cum ti-au iesit?tot din "cribite"?
Lucrurile nu sunt greu de facut. Greu este sa te pui in pozitia de a le face."- C.Brancusi
user vechi:stamy
0

#13 Useril este offline   KIT 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 309
  • Inregistrat: 12-November 06

Postat 07 May 2009 - 08:29 PM

multumesc stamy.
0

#14 Useril este offline   christiano 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 05-May 09

Postat 08 May 2009 - 03:24 PM

Vezi postareastamy, la May 7 2009, 08:55 PM, a spus:

pentru unul care a construit doua care cu boi ,o trasura si o sareta din "cribite"nu ar trebui sa intimpini probleme la o asa lucrare usoara cum e un navomodel.nu trebuia sa cobori aici la nivelul incepatorilor ci sa te adresezi "galacticilor".vei fi intimpinat asa cum se cuvine.
a,si apropos:boii cum ti-au iesit?tot din "cribite"?

poi nu draga aia iam sculptat da oricum nu are rost scz d deranj phaaaaaaaaaa._____________________l__________
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro