Modelism - RHC Forum: Intalnire ad-hoc Rapa Rosie - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

Intalnire ad-hoc Rapa Rosie Numai pentru cunoscatori

#1 Useril este offline   Remus 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 41
  • Inregistrat: 22-May 02

Postat 11 July 2007 - 06:35 PM

Salutare tuturor,

In perioada 2 - 7 august 2007 are loc intalnirea de vara a celor ce nu se satura de zbor la Rapa Rosie.
Cine este interesat este asteptat sa vina cu ce are pe acasa de zburat. Beavere, trainere, planoare (Arcuse, Filiuse s.a.) etc.

Pt. Big : "Clubul este alaturi de noi? Facem un workshop cu tuns de iarba, zboruri si foc de tabara?"

Remus
0

#2 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 11 July 2007 - 07:01 PM

pentru 3-5 august s-a anuntat intalnirea "ZILELE HOBBYCONSTRUCT" editia a IV-a de la Sanpetru.

de fapt nu este inca anuntat oficial,dar am primit in seara asta un telefon de la D-nul Giro,in care mi-a confirmat perioada.Aprobata de d-nul Vancea c-dtul de la Sanpetru.
flying is my life...
0

#3 Useril este offline   Remus 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 41
  • Inregistrat: 22-May 02

Postat 11 July 2007 - 09:05 PM

Asadar, cine doreste sa vina la Rapa, este binevenit.
0

#4 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 11 July 2007 - 09:33 PM

Dragilor,

daca picam pe o data, noi suntem prezenti. Eu as zice sa o facem ,,preteneasca'' asa cum mai multi dornici s-au exprimat. Facem workshop, punem si tabela de frecvente, tundem iarba si ce o fi sa fie!

Oricum daca despre Brashov nu se stie nimic clar, nu s-a anuntat nimic, si daca la RR nu facem nimic oficial... io zic sa ne gandim la data propusa de Remus.

Ca si tzucatzi.
big
FROGS CAN FLY!
0

#5 Useril este offline   olly 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 676
  • Inregistrat: 03-April 05

Postat 11 July 2007 - 09:37 PM

Bucovina vine...cel putin eu si SILEX . Vedem ce face cypy si Cessna . Cum s-ar zice......abia astept sa ne intalnim :) Fratii Moldoveni rulzz

Aceasta postare a fost editata de olly: 11 July 2007 - 09:37 PM

<<<ZA MOLDAVIAN BRAZARS>>>
Don't drink and drive, smoke and FLY!
Radiolink AT10, 2,4GHz
GRUNAU BABY 2.3M
ASW-28 2M
0

#6 Useril este offline   Remus 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 41
  • Inregistrat: 22-May 02

Postat 13 July 2007 - 06:46 PM

Asa cum zice Big, are loc o "prieteneasca"... Nimic oficial. Big va fi in calitate de pilot , nu de organizator.

La zburat, din partea mea, cu Pitts-ul, Arcus-ul si trainerul. Se lucreaza la ele, sa nu mai fie doar admirate...

Remus
0

#7 Useril este offline   evrikus 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 184
  • Inregistrat: 28-January 07

Postat 13 July 2007 - 08:40 PM

Salut fratilor.
Desi nu ma asteptam la asta imi anunt si eu participarea. Dar cum ramane cu sanpetru?
Nu se poate stabili ca cele doua sa fie in date diferite? Oricum, oficial sau neoficial RR e binevenita.
Big-ule, acum daca nu mai esti organizator, ai mai mult timp de un zbor la panta? Eu am sa trag tare sa termin de upgrade Silence-ul si tare mi-e dor de plutit la panta aia cu pricina.
Remus, cu stima si respect, ai avut o idee buna. Pt cei care numarau zilele pana la RR de anul viitor, AMR-ul a scazut brusc... http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif
Paratroopers never died..they go to hell to regroup and strike again...
0

#8 Useril este offline   RedBaron 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1639
  • Inregistrat: 30-April 06

Postat 13 July 2007 - 08:49 PM

sunt care tare mult ar vrea sa vina la RR si nu au cum ... http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/sad.gif
io cu john intram in categorie ... tre sa fiu la sanpetru ...asa se cuvine..
KIT GUPPY
Ce e portanta? o floare ce se naste din viteza...
0

#9 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 13 July 2007 - 10:08 PM

@ Evrikus,
Remus zice bine, o sa fiu pilot si atat. Nu organizator. Poate ca pilot-gazda, adica dau o tuica spre seara;-) Si voi zbura, cat o tine panta. Pregateste Silence sa i dam de lucru!

La muncile de jos (gratar, tuns iarba, pus maneca de vant) i indemnam cu caldura pe cei de la sectia Sebes a Aeroclubului Archaeopteryx, ca sunt deja destui!

big
FROGS CAN FLY!
0

#10 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 15 July 2007 - 01:25 PM

Deci ramane 2-7?
Homo Nauticus
0

#11 Useril este offline   RedBaron 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1639
  • Inregistrat: 30-April 06

Postat 15 July 2007 - 01:36 PM

Pletila, la 15 Jul 2007, 13:25, a spus:

Deci ramane 2-7?

sper sa nu

EDIT : io uunu votez pentru amanarea cu o saptamana sau poate chiar 2...

Aceasta postare a fost editata de RedBaron: 15 July 2007 - 01:49 PM

KIT GUPPY
Ce e portanta? o floare ce se naste din viteza...
0

#12 Useril este offline   Remus 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 41
  • Inregistrat: 22-May 02

Postat 15 July 2007 - 05:42 PM

Ramane 2-7 aug.

Pt. Red Baron - Sebes nu este foarte departe de Brasov... deci... :D

Remus
0

#13 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 15 July 2007 - 05:55 PM

Citeaza

Ramane 2-7 aug.


Asa ma gandeam si eu.
Homo Nauticus
0

#14 Useril este offline   RedBaron 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1639
  • Inregistrat: 30-April 06

Postat 15 July 2007 - 07:50 PM

remus problema mea e ca io tre sa fiu si la intalnirea de la sanpetru..
io am chemat lumea aici si acu sa plec? nu se cuvine..
de aia vroiam amanarea... abea astept sa zbor alaturi de voi din nou...sper sa fie posibil...
KIT GUPPY
Ce e portanta? o floare ce se naste din viteza...
0

#15 Useril este offline   -PAF- 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 02-May 07
  • Gender:Male
  • Location:sebes

Postat 15 July 2007 - 10:49 PM

:) nu pot sa cred cu ce am gresit ma tai tot cu lama exact in 2 o sa plec in vacanta si nu o pot amina ca e cu totul platit in avans si e un pic mai departe ( cu avionu ) mor de ciuda :)
0

#16 Useril este offline   RedBaron 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1639
  • Inregistrat: 30-April 06

Postat 15 July 2007 - 11:58 PM

deci ami sunt care ar dori amanarea...
hai domn. remus...fie-ti mila de noi :)...promit sa dau o BR RC la pitts-ul pe care l-ai facut de ras data trecuta ca nu poate zbura :)
have mercy ..
KIT GUPPY
Ce e portanta? o floare ce se naste din viteza...
0

#17 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 16 July 2007 - 05:41 PM

Mai Redbaron, intelege-te ca nu toata lumea are vacanta 3 luni pe vara...Plus ca nu e participarea obligatorie.
Ce sa-i faci, pe asta ai ratat-o.Poate data viitoare! ;)


Una peste alta eu voi fii acolo de pe 2,cu tine sau fara tine,si mai stiu pe unii care tot atunci vin.Pana atunci:


Va urez un calduros: Mamaligichiiiiii, GO HOME!!!!!
Homo Nauticus
0

#18 Useril este offline   RedBaron 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1639
  • Inregistrat: 30-April 06

Postat 16 July 2007 - 05:46 PM

pai da dar inca e timp ca lumea sa stie sa isi ia concediu cu o sapt mai incolo ;)

ar fi o solutie buna..sunt multi care ar vrea si colo si colo..: BIG , Evrikus, Dragut . Valteras(stiu ca el era de obicei la RR si acu vine la sanpetru)...si multi multi alti....
KIT GUPPY
Ce e portanta? o floare ce se naste din viteza...
0

#19 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 16 July 2007 - 05:52 PM

Vad io asa, ca tu te incapatanezi sa intelegi un lucru....
Homo Nauticus
0

#20 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 16 July 2007 - 07:25 PM

bine bai...sunt de acord sa-l amanati! De fapt eu sunt obisnuit din facultate....nu lasa pe vara, ce poti face-n toamna! Pe caldura asta ma pastrez pentru Brasov!

Aceasta postare a fost editata de Marinaru: 16 July 2007 - 08:28 PM

Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#21 Useril este offline   -PAF- 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 02-May 07
  • Gender:Male
  • Location:sebes

Postat 16 July 2007 - 09:55 PM

nu va certati eu nu am cerut o aminare pt ce e foarte clar ce a zis remus de la inceput el vine pe 2 problema la mine e ca imi vine sa ma tai cu lama de ciuda ca tre sa fiu in alta parte in perioada aia B) ;)
0

#22 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 16 July 2007 - 11:23 PM

Dragilor,

nu-s io organizator dar tot nu scap fara ceva cucuie de la oale ce se sparg putin si in freza mea fosta afro.
Am stat si m-am scarpinat o vreme singur. Apoi m-au scarpinat unii cu telefoanele. Silviu66 a si sarit de 2 m dupa ce a aparut anuntul lui Remus, metamorfozandu-se subit in portavocea lui Gyro et co. sau mesagerul MI5 care stie inainte de anuntul oficial ca va fi un anunt oficial si ca va contine si ca se va tine si retine etc. Telefoane zbranainde, Ym incins, Skype pe branci... sa o amanam. Ca se petrece peste BV si nu e cazul! ca iar iese cu scantei! Acu' stau si io ca ciobenul in bata si zic pe sub mustata, scarpinandu-ma academic si preocupat:

Ce ar fi daca am amana fix o saptamana toata treaba?

O fi bine ... o fi rau... voi ce ziceti? Hai mai iute ca am facut bataturi de la bata tocma' sub barba.
FROGS CAN FLY!
0

#23 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 17 July 2007 - 07:32 AM

nu trebuie sa amanati nimic.si nici nu am sarit in sus de 2 m.doar am anuntat ca in aceeasi perioada se tine si sanpetru,pentru ca la momentul respectiv invitatia nu era inca scrisa pe forum.
va urez distractie placuta,oriunde alegeti sa mergeti la zbor.
flying is my life...
0

#24 Useril este offline   Remus 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 41
  • Inregistrat: 22-May 02

Postat 17 July 2007 - 01:31 PM

Ma bucur ca doriti sa ne tineti companie la Rapa. Pentru cei care nu pot ajunge in august, o sa facem intalnire si in septembrie, pentru restantieri.
Pentru ceilalti ramane o simpla iesire la un zbor la iarba verde.
Eu o sa ajung pe 2 seara la Rapa.

TAKA! http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/pint.gif
0

#25 Useril este offline   evrikus 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 184
  • Inregistrat: 28-January 07

Postat 17 July 2007 - 04:01 PM

Eu deja mi-am programat cateva zile din concediu in aceasta perioada. Daca se amana cu o saptamana, nici o problema. Imi face o deosebita placere sa ii sicanez pe cei de la munca cu " imi iau concediu, ba nu imi iau". s-au obisnuit atat de mult cu asta incat nici cand am plecat in concediu nu sunt siguri ca nu ma razgandesc... http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif
In rest, numai zboruri line si daca nu se modifica nimic, pe 2 seara sunt si eu la RR.
Stima si respect.
Paratroopers never died..they go to hell to regroup and strike again...
0

#26 Useril este offline   pahguletz 

  • ex. paguletz
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 638
  • Inregistrat: 14-February 03

Postat 17 July 2007 - 10:26 PM

salve Rapenilor, Bigule, salve trupa!
nu cred sa se supere cineva daca se amana RR o saptamana. doar s-a mai intamplat, si tot a iesit bine http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif
mai ales ca acum e o prieteneasca la iarba verde http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/wink.gif oamenii deja si-au luat concediu cu gandul sa iasa la rapa. de fapt, Remus si gasca ne-au anuntat ca ei se duc pana la Rapa in perioada cu pricina, sa dea niste zboruri si sa faca niste poze, si ca ne asteapta acolo ca doar e spatiu public. :) cine poa' sa vina e asteptat cu drag, nu?
pe de alta parte, unii si-au promis de asta primavara ca se vor vedea la Sinpetru. mai ales ca pe vremea aia se zvonea ca Rapa Reloaded va fi prin August.
asa ca, Bigule, nu mai baga si tu freza sub ghivecele in zbor, ca faci cucuie, dupa cum brutal ai constatat :)
cred ca cea mai mare suparare e ca saptamana nu are vreo 3 weekenduri, si anul nu are decat o vara, si decat un concediu, si tara asta nu are nici o autostrada pur-sange, astfel incat nu putem face cativa km in mai putin de o zi. eu nici nu stiu pe unde si daca ajung, dar as merge si colo, si colo :)
aterizari fericite tuturor!
Ia mai zburati maaaaaai!!!
Laser frate!
0

#27 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 17 July 2007 - 10:47 PM

apai drajilor daca sa vede ca nu multi vor amanare tardiva... io ce sa mai zic...

Ne-om vedea sanatosi acolo unde dealu-i rosu, iarba-i verde, ciobenu- expert in conditie meteo pt parapanta si planor rc, oile curioase de ultimele tehnici de infoliere, cateaua Zlinga (urmasa adevarata a catelei Virca) citeste manualul unei statii in 2,4G la umbra deltaplanului...

Acolo unde seara e liniste sparta de behaitul sonor al Virusului acompaniat melodios de basii scosi cu suflet de fratii moldavieni, si ciripitul tandru al greierilor ce tipa ca s-au saturat de fum de metanol, gratare si bere!

Acolo unde filiusu rade in vant, arcusul se intrece cu Easystarul la spiralare in termica linistita de seara, unde HLG-urile cauta usurel sa mentina o panta acceptabila de urcare, unde KA8 face fitze langa ASW-uri ca el e oldtimer.

Asa ca, sa ne vedem sanatosi ca ceva slana, pita, carne macra pt un gratar si o palinca slapata metodic cu o bere buna 'om gasi.

big

Aceasta postare a fost editata de Big: 17 July 2007 - 10:49 PM

FROGS CAN FLY!
0

#28 Guest_shake_*

  • Grup: Guests

Postat 18 July 2007 - 09:13 AM

Big, la 17 Jul 2007, 22:47, a spus:

apai drajilor daca sa vede ca nu multi vor amanare tardiva... io ce sa mai zic...

Ne-om vedea sanatosi acolo unde dealu-i rosu, iarba-i verde, ciobenu- expert in conditie meteo pt parapanta si planor rc, oile curioase de ultimele tehnici de infoliere, cateaua Zlinga (urmasa adevarata a catelei Virca) citeste manualul unei statii in 2,4G la umbra deltaplanului...

Acolo unde seara e liniste sparta de behaitul sonor al Virusului acompaniat melodios de basii scosi cu suflet de fratii moldavieni, si ciripitul tandru al greierilor ce tipa ca s-au saturat de fum de metanol, gratare si bere!

Acolo unde filiusu rade in vant, arcusul se intrece cu Easystarul la spiralare in termica linistita de seara, unde HLG-urile cauta usurel sa mentina o panta acceptabila de urcare, unde KA8 face fitze langa ASW-uri ca el e oldtimer.

Asa ca, sa ne vedem sanatosi ca ceva slana, pita, carne macra pt un gratar si o palinca slapata metodic cu o bere buna 'om gasi.

big

dupa ce i-am dat copy paste sotiei...pe messenger,textului de mai sus scris cu atata maiestrie ,dau si aici copy paste la ce a urmat:


"em em: trebuie sa mergem
mirel shake: :D
mirel shake: nu scrie fain?
mirel shake: big e intradevar big
em em: as pleca de azi"


P.S. ajungem si pe la Sanpetru sa vedem cum e gulasul, in drum spre RR

Aceasta postare a fost editata de shake: 18 July 2007 - 09:31 AM

0

#29 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 18 July 2007 - 07:41 PM

@shake
zi drept, din tot textul slana cu rosie ti-o facut cu ochiul ? sau palinca aia de o sa o punem la congelator si o aducem numai spre seara sa o acompaniem cu narghileaua ?

big
FROGS CAN FLY!
0

#30 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 18 July 2007 - 07:43 PM

Big, la 18 Jul 2007, 20:41, a spus:

o aducem numai spre seara sa o acompaniem cu narghileaua ?

big

nuuu...pastreaza-o pentru editia de vara RR!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

3 useri citesc topicul
0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro